Διατροφή Πως θα παχυνει ενα μπατζι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης davide
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

davide

PB Member
Εγγραφή
9 Φεβ 2009
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
το ενα παπαγαλακι μου στην καθιερωμενη διμινιαια επισκεψη στον πτηνιατρο το βρηκαμε λιγο αδυνατο(ο γιατρος). Με εδωσε προληπτικα μια θεραπεια για κατι μικρο περιεργα που βρηκε μεσα απο την καλλιεργεια κουτσουλιας. Απλα θελω να με πειτε κανενα τροπο να το παχυνω λιγο. Τρωει-πινει κανονικακαι ολη μερα ειναι εξω απο το κλουβι και γυμναζεται-πεταει ελευθερο στο δωματιο
 
Το "ολη μερα" το εννοεις κυριολεκτικα; Υπαρχει καποιος συνεχεια για να το προσεχει;

Ποσα γραμμαρια ειναι το παπαγαλακι και τι τυπου ειναι, εννοω ειναι το κανονικο η εγγλεζικο; Το ζυγισατε;
 
οχι δεν το ζυγισαμε αλλα ο γιατρος το βρηκε αδυνατο με την ψυλαφιση που το εκανε. Ναι ειναι ολη την μερα ελευθερα στο δωματιο μου παντα υπαρχει ενα ατομο σπιτι που ριχνει καμοια ματια που βρισκονται και παντα με ασφαλεια. Οταν θελουν μπαινουν μονας τους στο κλουβι αλλα ποτε δεν κλεινω το πορτακι
 
με εδωσε προληπτικα μια θεραπεια για κατι μικρο περιεργα που βρηκε μεσα απο την καλλιεργεια κουτσουλιας.
Τι ακριβώς βρήκε και τι θεραπεία του έδωσε, θυμάσαι;
 
Ισως πετανε πολυ και δεν τρωνε αρκετα; Ειναι εξημερωμενα; Ερχονται και καθονται πανω σας; Εχουν συνεχεια φαγητο και νερο και εξω απο το κλουβι τους; Κανονικα πρεπει να το ζυγισεις κι ετσι θα εχεις μια ιδεα το ποσο ειναι για να συγκρινεις μελλοντικα.
 
εξωπαράσιτα και ενδοπαράσιτα και η θεραπεία ήταν 1 μέρα teniazil της tafarmin και 1 ακόμη που δε θυμάμαι. και βιταμίνες.



Ισως πετανε πολυ και δεν τρωνε αρκετα; Ειναι εξημερωμενα; Ερχονται και καθονται πανω σας; Εχουν συνεχεια φαγητο και νερο και εξω απο το κλουβι τους; Κανονικα πρεπει να το ζυγισεις κι ετσι θα εχεις μια ιδεα το ποσο ειναι για να συγκρινεις μελλοντικα.
είναι πλήρως εξημερωμένα. τρώνε και πίνουν κανονικά. τώρα αν αυτή η ποσότητα που τρων δεν τους φτάνει, δεν ξέρω τι γίνεται.
 
Back
Top