Αναπαραγωγή Πως θα τοποθετήσω στην φωλιά ένα ομοίωμα αυγού;

panagiotis2014

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουν 2014
Μηνύματα
328
Γεια σας, το ερώτημα μου είναι. Πως θα τοποθετησω στην φωλιά ενα ομοιομα; Και το αληθινό αυγό που θα το βάλω; Θα σας παρακαλούσα να μου απαντησετε σύντομα γιατί η καναρα μου είναι έτοιμη για να κανει αυγό. Για να ξέρω τι να κάνω;
 
Σε ένα σίγουρο και ασφαλές σκεύος, κάποιο μπολάκι, βάλε λίγους σπόρους από τα πουλιά και τοποθέτησε τα αυγά που γεννά η κανάρα σου. Το σκεύος αυτό να μπει σε ασφαλές μέρος.
Κάθε πρωί η κανάρα κάνει ένα αυγό. Εσύ με την ειδική τσιμπίδα ή με ένα κουταλάκι πολύ προσεκτικά το απομακρύνεις και το τοποθετείς στο σκεύος που ανέφερα. Μετά το τέταρτο αυγό τα επιστρέφεις όλα στη φωλιά.
Καλή δύναμη.
 
Ευχαρηστω και συγνώμη γιαυτό που έγραψα να μου απαντησετε γρήγορα. Σήμερα είδα την καναρα μου να κάθετε στη φωλιά για πολύ ωρα. Και είπα πως είναι έτοιμη για αυγό
 
Ευχαρηστω και συγνώμη γιαυτό που έγραψα να μου απαντησετε γρήγορα. Σήμερα είδα την καναρα μου να κάθετε στη φωλιά για πολύ ωρα. Και είπα πως είναι έτοιμη για αυγό
Δεν είναι απαραίτητο να γεννήσει.
Κάποιες φορές το κάνουν για δικού τους λόγους.
 
Παναγιώτη μου, συμμερίζομαι και σέβομαι την αγωνία σου, και την ανυπομονησία σου, αλλά για πληροφορίες που ήδη υπάρχουν και έχουν αναλυθεί τόσο πολύ στο φόρουμ μας όσο αυτό ττο θέμα δεν δέχομαι να ρωτάς και να επιμένεις για γρήγορη απάντηση. Αν πατούσες στην ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ "Αντικατάσταση αυγών" θα έβρισκες αυτό το θέμα:
https://community.petbirds.gr/threads/Αντικατάσταση-αποθήκευση-και-συντήρηση-αυγών.23645/
που τα λέει ΟΛΑ ! Γι αυτό την επόμενη φορά πριν απαιτήσεις να σου απαντήσουμε γρήγορα, ψάξε το φόρουμ μόνος σου μήπως οι πληροφορίες υπάρχουν ήδη και μήπως εσύ τις βρεις πιο γρήγορα απ ότι σου απαντήσουμε εμείς! Πάντα φιλικά!
 
Αλίκη, συμφωνώ με όσα γράφεις, αλλα ο Παναγιώτης έθεσε το επείγον του θέματος εξαιρετικά ευγενικά και με καθόλου απαιτητικό τροπο και αυτο τουλάχιστον οφείλουμε να του το αναγνωρίσουμε.
 
Αλίκη, συμφωνώ με όσα γράφεις, αλλα ο Παναγιώτης έθεσε το επείγον του θέματος εξαιρετικά ευγενικά και με καθόλου απαιτητικό τροπο και αυτο τουλάχιστον οφείλουμε να του το αναγνωρίσουμε.
Ότι ήταν εξαιρετικά ευγενικός του το αναγνωρίζω φυσικά! Απλά αυτά που του λέω το λέω κυρίως για το δικό του καλό. Αν, αντί να ανοίξει νέο θέμα και να γράψει όλο το μήνυμα, είχε γράψει 2 λέξεις κλειδιά στην αναζήτηση θα είχε βρει πιο γρήγορα πιο πολλές πληροφορίες που θα απαντούσαν σε πιο πολλά απ τα ερωτήματα του! 😉
 
Back
Top