Ασθένειες Πως καθαριζουν τα λιπαρα φτερα απο τη χρηση epithol;

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
ο καρλος μου ειχε-εχει σκαλι φεϊς.. Ετσι με θεραπεια επιθολ εχει γινει σχεδον καλα(εχω αρχισει να υποψιαζομαι οτι ειναι εντελος καλα.. Απλα του εχουν μηνει μερικα σημαδια), αλλα.. Απο τη θρηση του επιθολ εχουν γινει πολυυυ λιπαρα(λες και μολις εχει κανει μπανιο) τα φτερακια του.. Το μπανιο δεν βοηθαει και πολυ... Και στρεσαρετε και αρκετα...υπαρχει αλλος τροπος να φυγει η λιπαροτητα; Ή καθημερινα μπανιο και θα φυγει με τον καιρο;

θα τον παω και στο κτηνιατρο να μου πει που βρησκεται με το σκαλι, αλλα για τα φτερακια του πρεπει να βρω μια λυση...
 
Αγγελε σε μπανιερα δεν κανει μπανιο καθολου; Αν κανει μπανιο καθημερινα θα καθαρισει καποια στιγμη.
 
...υπαρχει αλλος τροπος να φυγει η λιπαροτητα; Ή καθημερινα μπανιο και θα φυγει με τον καιρο;
Εγω οπως εχω διαπιστωσει (απο το καναρινι μου) φευγει με τον καιρο Αγγελε... (προκειται για βαζελινη 'epithol ') και ενω κανει μπανιο το πουλι καθημερινα, δεν εχω δει να φευγει, αργει πολυ να φτιαξει το πτερωμα.
 
μονος του δεν κανει... Και δεν χωραει και μεγαλη μπανιερα στο κλουβακι του...

τον κανω εγω μπανιο... Και μετα τον στεγνωνω στα χερια με πετσετα... Επισης τον τελεθτεο καιρο δεν τον εχω δει να καθαρειζει με το ραμφος τα φτερα του(ισως λογο της γευσης του επιθολ τωρα να υοθετισε αυτη την συμπεριφορα 😉...

ελπιζω να φτιαξει εμ τον καιρο... Παντως ειναι πολυ ατιμο το επιθολ με τα φτερα...
 
Back
Top