Φροντίδα Πως καταλαβαίνεις ότι κρυώνουν τα καναρίνια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Royal
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Royal

PB New Member
Εγγραφή
23 Αυγ 2022
Μηνύματα
24
Πόλη
Χιος
Έχω μια Πυρουλα και έναν αχατη και πρόσφατα άρχισα να χρησιμοποιώ άλλο ένα δωμάτιο στο σπίτι αλλά είναι πολύ βορεινο (-2 βαθμός κελισιου από ότι έχει το υπόλοιπο σπίτι) και ανησυχώ ότι θα πουλάκια θα κρυώνουν. Δεν τα ξαναειχα άλλον χειμώνα οπότε δεν ξέρω τι να κάνω. Να τους βάλω μια φολιτσα με μπαμπάκι ή δεν θα πηγαίνουν? Να καλύπτω μερικώς τα κλουβιά τους με σεντόνι? Μήπως δεν πρέπει να ανησυχώ τόσο?
 
Το καναρίνι δεν θα έχει πρόβλημα σε εσωτερικό χώρο. Η πυρούλα επίσης, αλλά είχα διαβάσει παλαιότερα θέματά σου, που η πυρούλα ήταν άρρωστη. Μπορείς να μας πεις τι πάθηση είχε τελικά;
 
@Liakos18 Μέσα! Απλά όπως λέω το δωμάτιο είναι βορεινο και είναι πιο κρύο από το υπόλοιπο σπίτι
[automerge]1669832398[/automerge]
@ianos Η πυρουλα έχει Ψιττακωση. Της έχω δώσει με εντολή γιατρού 2 φορές συνταγή φαρμάκων αλλά κ τις δύο ξανά χειροτέρεψε και θα ξανά στείλω δείγματα για αναλυσεις
 
@MARY58 εντάξει ευχαριστώ γιατί ανησυχώ αλλά οι γονείς μου μου λένε είναι πουλιά και είναι μέσα στο σπίτι οπότε δεν κρυώνουν αλλά εγώ νιώθω άσχημα που είναι άρρωστη, θα την πάρω στο δωμάτιο μου που είναι πιο ζεστό
 
  • Συμφωνώ
Αντιδράσεις: MARY58
@pyroferus δεν ξέρω ακριβώς αλλά έχει γενικά 2 βαθμούς κελισιου πιο κάτω από το υπόλοιπο σπίτι. Φυσικά το βράδυ ανάβουμε θέρμανση σε όλο το σπίτι οπότε ζεσταίνεται κι εκεί αλλά τις υπόλοιπες ώρες έχει κανονική θερμοκρασία
 
@pyroferus δεν ξέρω ακριβώς αλλά έχει γενικά 2 βαθμούς κελισιου πιο κάτω από το υπόλοιπο σπίτι. Φυσικά το βράδυ ανάβουμε θέρμανση σε όλο το σπίτι οπότε ζεσταίνεται κι εκεί αλλά τις υπόλοιπες ώρες έχει κανονική θερμοκρασία
Άρα μιλάμε γενικά για πάνω από 16-17 βαθμούς,σωστά;Σε τέτοιες θερμοκρασίες δεν έχουν κανένα πρόβλημα.Ακομα και σε θερμοκρασίες πιο κάτω από αυτές που τα έχεις εσύ.Αυτο που κινδυνεύουν περισσότερο είναι τα ρεύματα αέρα.
 
Back
Top