Γενικά Πως μπορώ να αναγνωρίσω την ηλικία του κοκατίλ μου;

Στελιος111

PB New Member
Εγγραφή
5 Σεπ 2008
Μηνύματα
8
Πόλη
Χανιά
Γεια σας,

Εχω πάρει ένα κοκατιλ πρόσφατα και θα ήθελα να αναγνωρίσω αν είναι μικρής ηλικίας η αν το πετσοπάς με κορόιδεψε σας παρακαλώ πολύ απαντήστε μου.
 
Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις από το δαχτυλίδι που έχει στο πόδι του.
 
Σ εμένα πάντως η κυρία του πετ σοπ μου, μου πε πως αυτο με το δαχτυλιδι κ ηλικίες δεν ισχύει.. Μου πε ότι είναι απλά κωδικοί. Ενα αντιστοιχο barcode ας πουμε για πετ σοπ.
 
Εγω μια ζωη ξέρω ότι το δαχτυλίδι που φοράει το πουλί είναι και η ταυτότητα του
 
Σ εμένα πάντως η κυρία του πετ σοπ μου, μου πε πως αυτο με το δαχτυλιδι κ ηλικίες δεν ισχύει.. Μου πε ότι είναι απλά κωδικοί. Ενα αντιστοιχο barcode ας πουμε για πετ σοπ.

Ξένια μου καλησπέρα..

Γενικά τα πετ σοπ και οι καταστηματάρχες δεν φημίζονται για τις καλές τους γνώσεις γύρω από τα ζώα. Βγαίνουμε και εκτός θέματος τώρα, αλλά κάθε δαχτυλίδι αναγράφει την χρονιά γέννησης του πουλιού. Πολλοί εκτροφείς από εδώ μέσα μπορούν να σου το πιστοποιήσουν.:)
 
Σ εμένα πάντως η κυρία του πετ σοπ μου, μου πε πως αυτο με το δαχτυλιδι κ ηλικίες δεν ισχύει.. Μου πε ότι είναι απλά κωδικοί. Ενα αντιστοιχο barcode ας πουμε για πετ σοπ.


νομιζω οτι καποιοι στα πετ σοπ δεν ξερουν ουτε τα βασικα... Πανω στο δαχτυλιδι γραφε τη χρονολογια γεννησης.. Εμενα πχ γραφει 08
 
Τί να πω ρε παιδιά. Κ γω η αφελής την πίστεψα. Εμένα το ένα Lovebird τώρα που γράφει κ 02 κ 05.. Τί να ισχύει; Αλλά βέβαια, κ σχετική να είναι δε τη συμφέρει να ξέρω την αλήθεια γιατί υποτίθεται ότι μου τα πούλησε για μικρά.. 😡
 
Γράψε μας τι γραφει το δαχτυλίδι για να σου πουμε :) Όλα τα στοιχεία.
 
Τί να πω ρε παιδιά. Κ γω η αφελής την πίστεψα. Εμένα το ένα Lovebird τώρα που γράφει κ 02 κ 05.. Τί να ισχύει; Αλλά βέβαια, κ σχετική να είναι δε τη συμφέρει να ξέρω την αλήθεια γιατί υποτίθεται ότι μου τα πούλησε για μικρά.. 😡

Kai afto pou sou poulise san mikra itane tempelis. Giati pistebete ta pio poli papagalakia edo den exoune daxtilidia ; Na min boris na zakaris pio xronologia einai to pouli. Otan erthounde ta poulia apo ekso to proto einai na koboune ola ta daxtilidia.
 
Back
Top