Διατροφή Πως μπορώ να κάνω την αυγοτροφη πατέ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panos_sk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

panos_sk

PB Member
Εγγραφή
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
405
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλησπερα! στην αυγοτροφη την ξηρη, υπαρχει καποιο υλικο με το οποιο να μπορω να κανω την αυγοτροφη πατέ?
 
καλησπερα! στην αυγοτροφη την ξηρη, υπαρχει καποιο υλικο με το οποιο να μπορω να κανω την αυγοτροφη πατέ?
Διάβασε εδώ, τα λέει όλα με το ν και το σ https://community.petbirds.gr/threads/Προετοιμασία-της-ξηρής-αυγοτροφής.25060/.
Ο τίτλος είναι άσχετος με την ερώτηση φυσικά το γνωρίζεις;
 
καλησπερα! στην αυγοτροφη την ξηρη, υπαρχει καποιο υλικο με το οποιο να μπορω να κανω την αυγοτροφη πατέ?
Στις ξηρες αυγοτροφες βάζουμε νερό πριν τις δώσουμε στα καναρινια να την φάνε. Και έτσι γίνεται μαλακή ή στα γαλλικά πατέ. Εσύ ποια αυγοτροφη έχεις και τι θέλεις να προσθέσεις; Για ποιο λόγο;
 
Εσύ ποια αυγοτροφη έχεις και τι θέλεις να προσθέσεις; Για ποιο λόγο;
εχω μια χυμα την οποια αγορασα μεχρι να ερθουν τα προιοντα που παρηγγειλα και συμπεριλαμβανεται και αυγοτροφη της cede για καναρινια κιτρινα! Επειδη ειναι ξηρη και μου την πεταν εξω απο την θηκη σκαλιζοντας την:!
 
εχω μια χυμα
επειδη ειναι ξηρη και μου την πεταν εξω απο την θηκη σκαλιζοντας την
Αν είναι αυτή που υποψιάζομαι καλά έκαναν και την πέταξαν τα καναρίνια... όπως καλά θα κάνεις να την πετάξεις κι εσύ.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να τη φάνε.
Ας περιμένεις μερικές μέρες μέχρι να έρθει αυτή που παρήγγειλες.
 
Αν είναι αυτή που υποψιάζομαι καλά έκαναν και την πέταξαν τα καναρίνια... όπως καλά θα κάνεις να την πετάξεις κι εσύ.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να τη φάνε.
Ας περιμένεις μερικές μέρες μέχρι να έρθει αυτή που παρήγγειλες.
θελει τουλαχιστον 3 βδομαδες γιατι δεν ειναι διαθεσιμη και θελει 10-15 μερες να ερθει απο τον προμηθευτη του ε σοπ!
 
Εγω πιστευω μεχρι να αποκτησεις καποια εμπειρια ειναι καλυτερο να περιμενεις να σου ερθει η συσκευασμενη ή να ψαξεις αλλου για συσκευασμενη για πιο αμεσα η να ακολουθησεις καποια απο τις συνταγες που εχουν ποσταρει τα παιδια στο forum.

Αυτο το πραγμα που πωλειται χυμα σε διαφορα χρωματα και μυριζει ωραια ειναι ακαταλληλο.

Αν αφιερωσεις λιγο απο τον χρονο σου να διαβασεις λιγο το forum θα βρεις τις απαντησεις που ψαχνεις
 
μπορω να βαλω λιγο μελι αντι για νερο;
ΟΧΙ. Όπως σου είπαν όλοι, πέτα την. Καλύτερα να βράσεις ένα αυγό για 15 λεπτά να το κόψεις στην μέση και να τους το βάλεις σε μια αυγοθήκη, παρά αυτό το χύμα πράμα. Για να στο λέμε όλοι κάτι θα ξέρουμε.
 
Back
Top