Γενικά Πως μπορώ να προμηθεύομαι δακτυλίδια ταυτότητες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης muthos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

muthos

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2006
Μηνύματα
821
Πόλη
Περιστέρι
να κανω μια ερωτηση; Ενας που κανει αναπαραγωγη καναρινιων τη χριαζετε για να γραφτει σαν εκτρωφεας; Και να εχει το δικαιομα να βαζει δαχτιλιδια;
 
Αγαπητέ φίλε,
αν εννοείς να γίνει κάποιος επαγγελματίας εκτροφέας με ΑΦΜ κλπ δεν γνωρίζω. Ομως αν θες να ασχοληθείς ερασιτεχνικά με την εκτροφή καναρινιών, μπορείς να γίνεις μέλος κάποιου συλλόγου, να αποκτήσεις τον δικό σου κωδικό και φυσικά δαχτυλίδια με τον κωδικό σου. Ως μέλος συλλόγου θα μπορείς να συμμετέχεις με τα δαχτυλίδια σου σε όλους τους διαγωνισμούς αν γίνονται δεκτά τα δαχτυλίδια του συλλόγου σου. Υπάρχουν και στο εμπόριο κλειστού τύπου δαχτυλίδια απλά δεν αναγράφουν κωδικό εκτροφέα αλλά μόνο αύξων αριθμό και έτος και είναι συνήθως χρώματος ασημί.
 
σε ευχαριστω πολυ φιλε ξερεις τι χριαζετε για να γραφτω σε καποιο συλογο; Και ξερει καποιοσ τουσ σιλογουσ της Αθήνας;
 
Νομίζω με μια απλή αίτηση και την καταβολή της εγγραφής και συνδρομής γίνεσαι μέλος. (κάθε σύλλογος έχει την δική του διαδικασία, αλλά το ελάχιστο νομίζω είναι η αίτηση και η συνδρομή)
Για την Αθήνα υπάρχουν αρκετοί σύλλογοι και μάλιστα αρκετοί είναι εξειδικευμένοι (ασχολούνται με συγκεκριμένες "ράτσες" πουλιών όπως μαλινουά, τύπου κλπ). Δυστυχώς δεν μπορώ να σου προτείνω κάποιο σύλλογο, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν έχω ψαχτεί με τους συλλόγους εκεί, μιας και μένω 500 χιλ. μακριά.:) Κατα τη γνώμη μου όμως ψάξου όσο μπορείς καλύτερα και πάνε σε κάποιο σύλλογο όπου θα υπάρχουν μέλη που εκτρέφουν την ίδια "ράτσα" με σένα. Ο σύλλογος αυτός να έχει αρκετά ενεργά μέλη και αυτό φαίνετε από τους διαγωνισμούς που διοργανώνει. Αν οργανώνει κάθε χρόνο, πόσοι συμμετέχουν, πόσα πουλιά κλπ (νομίζω ότι είναι ένα καλό κριτήριο για να αξιολογήσεις ένα σύλλογο).
Αυτά! 🙂
 
Να ρωτήσω και γω με την σειρά μου.Αν είμαι γραμμένος στον σύλογο τον Σερρών για παράδειγμα, δεν υπάρχη πρόβλημα που θα μένω σε άλλη πόλη;
 
Μπορείς να κάνεις εγγραφή σε όλους τους συλλόγους
της χώρας.Απο Κρήτη μέχρι Βόρειο Ελλάδα.
Υ. Γ Δεν παίζει ρόλλο η διαμονή. Εξ άλλου αυτή συνήθως δεν είναι μόνιμη.
 
κατω απο το avator σου βλεπω ποικιλια κωδικων.Αφου εισαι γραμμενος γιατι ρωτας;
 
Συγνώμη μπορώ να κάνω μια ερώτηση. Θα ήθελα κ εγώ να πάρω κάποια δαχτυλίδια για να βάζω στα καναρινάκια. Για να γραφείς σε έναν σύλλογο τι πρέπει να κάνεις; Αν δεν μένεις αθήνα υπάρχει πρόβλημα;
 
Συγνώμη μπορώ να κάνω μια ερώτηση. Θα ήθελα κ εγώ να πάρω κάποια δαχτυλίδια για να βάζω στα καναρινάκια. Για να γραφείς σε έναν σύλλογο τι πρέπει να κάνεις; Αν δεν μένεις αθήνα υπάρχει πρόβλημα;
Χρειάζεται μόνο αίτηση εγγραφής & καταβολή του αντιτίμου.
Σε όποιο σύλλογο θέλεις, ασχέτου τόπου διαμονής.
Στα post 4 & 7, ο Σάκης & ο Μάκης,
αναφέρονται σχετικά.
 
Θα ήθελα να γίνω μέλος σε κάποιον σύλλογο αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ. Μέσα στο forum υπάρχει κάποιο τηλέφωνο από καποιο σύλλογο η κάτι άλλο για να μπορείς να γίνεις μέλος; Που μπορώ να ψάξω αλλά και τι πρέπει να χρειάζεται;
 

Κύτταξε, ρώτα, μάθε και μετά αποφάσησε. Εχεις χρόνο πολύ μπροστά σου, αφού η νέα αναπαραγωγική περίοδος θα έλθει σε αρκετούς μήνες απο σήμερα. Καλόν θα είναι να έχεις αποφασήσει με ποιό είδος θα ασχοληθείς και να στρέψεις την προσοχή σου στους ανάλογους συλλόγους.
 
Να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχουν 2 ομοσπονδίες συλλόγων; Γιατί;
 
Να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχουν 2 ομοσπονδίες συλλόγων; Γιατί;

Παρ' όλα αυτά υπάρχουν και σύλλογοι που δεν είναι
ενταγμένοι σε κάποια ομοσπονδία.

Αβυσσος γαρ η ψυχή του ανθρώπου.
 
Back
Top