Διατροφή Πως να αποθηκεύσω την τροφή (σπόρους) του καναρινιού μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARY58
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MARY58

PB Known Member
Εγγραφή
29 Αυγ 2021
Μηνύματα
3.783
Καλησπερα σας. Εχω τον εξης προβληματισμο για την διατροφη του Σοφοκλη μου (καναρινακι 7 με 8 μηνων). Εχω αγορασει την Manitoba t3 platino 5Kg, που ειναι η μικροτερη ποσοτητα σε συσκευασμενη κ την εχω βαλει στο ψυγειο ( εχω κανει καταληψη ενος συρταριου του ψυγειου). Επειδη ομως δεν μπορω να την εχω με την χαρτινη συσκευασια της, προβληματιζομαι στο πως να την αποθηκευσω στο ψυγειο; σε ταπερ; σε σακουλες τροφιμων; Οπως ολοι μας, θελω το καλυτερο για το καναρινακι μου (τον εχω ενα κ μονακριβο) κ σκεφτομαι καθε λεπτομερεια. Ξερω οτι εσεις με καταλαβαινετε απολυτα. Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για καθε προταση κ συμβουλη
 
Καλησπερα σας. Εχω τον εξης προβληματισμο για την διατροφη του Σοφοκλη μου (καναρινακι 7 με 8 μηνων). Εχω αγορασει την Manitoba t3 platino 5Kg, που ειναι η μικροτερη ποσοτητα σε συσκευασμενη κ την εχω βαλει στο ψυγειο ( εχω κανει καταληψη ενος συρταριου του ψυγειου). Επειδη ομως δεν μπορω να την εχω με την χαρτινη συσκευασια της, προβληματιζομαι στο πως να την αποθηκευσω στο ψυγειο; σε ταπερ; σε σακουλες τροφιμων; Οπως ολοι μας, θελω το καλυτερο για το καναρινακι μου (τον εχω ενα κ μονακριβο) κ σκεφτομαι καθε λεπτομερεια. Ξερω οτι εσεις με καταλαβαινετε απολυτα. Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για καθε προταση κ συμβουλη
Εγώ τους σπόρους τους έχω σε τάπερ καλά κλειστό στο ψυγείο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo
Δεν ήξερα ότι μπαίνουν στο ψυγείο. Εγώ πάντα τα έβαζα σε ντουλαπι στο δωμάτιο. Βέβαια επειδή έχω αρκετά καναρίνια τελειώνει η τροφή αρκετά γρήγορα και δεν προλαβαίνει να χαλάσει. Το ψυγείο δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό. Νόμιζα ότι θα μαλακώσουν από την υγρασία.
 
Σε δροσερό μέρος τα φυλάω και εγώ σύμφωνα με την συσκευασία της Manitoba. Ωστόσο θεωρώ κάπως υπερβολή το 5kg για ένα καναρίνι. Εγώ με συσκευασία ενός κιλού περνάω ένα μήνα με 4 πουλιά. Καλύτερα να είναι φρέσκια η τροφή κάθε φορά.
 
Back
Top