Γενικά Πως να αποτρέψω το parrotlet μου να ασχολείται με τα κοσμήματα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tzimisce
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tzimisce

PB New Member
Εγγραφή
27 Σεπ 2019
Μηνύματα
55
Πόλη
Αθήνα
Έχω ένα θεματάκι με τις γυναίκες του σπιτιού.
Ο μικρός τρελαίνεται να παίζει με οτιδήποτε γυαλιστερό.
Καλά με τα ρολόγια, ένα θεματάκι υπάρχει με τα δαχτυλίδια, αλλά με τα σκουλαρίκια που είναι σίγουρα επώδυνο να τα δαγκώνει και να τα τραβάει τι γίνεται;
Υπάρχει τρόπος να το κάνω να τα αποφεύγει;
 
Είναι ένα θεματάκι αυτό...

Ειδικά με τους κρίκους που τους βλέπει για κούνια.
Ο δικός μου είχε βάλει στο μάτι το σκουλαρίκι που φοραω στη μύτη. Εκεί να δεις πόνο! Τον απέτρεψα ξανά και ξανα αποσπώντας του την προσοχή πριν καν πλησιάσει. Όταν καταλάβαινα ότι το κοιτάζει, του έδινα ένα παιχνίδι. Με τον καιρό του πέρασε.
 
Δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή με τα κοσμήματα για να μην πάθουν κι αυτά τίποτα.

Ο δικός μου είχε βάλει στο μάτι το σκουλαρίκι που φοραω στη μύτη. Εκεί να δεις πόνο! Τον απέτρεψα ξανά και ξανα αποσπώντας του την προσοχή πριν καν πλησιάσει. Όταν καταλάβαινα ότι το κοιτάζει, του έδινα ένα παιχνίδι. Με τον καιρό του πέρασε.
Είσαι τυχερή εσύ.
Εγώ το βγάζω προτού τα βγάλω έξω γιατί η Ελίνα όλο θέλει να ασχολείται με το σκουλαρίκι.
Πέρσι μου το έβγαλε και μου το πέταξε στο πάτωμα.
Ήταν και με μπίλια να φανταστείς. 🤣😎
 
Δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή με τα κοσμήματα για να μην πάθουν κι αυτά τίποτα.


Είσαι τυχερή εσύ.
Εγώ το βγάζω προτού τα βγάλω έξω γιατί η Ελίνα όλο θέλει να ασχολείται με το σκουλαρίκι.
Πέρσι μου το έβγαλε και μου το πέταξε στο πάτωμα.
Ήταν και με μπίλια να φανταστείς. 🤣😎
Ο πονος δεν περιγράφεται δεν το συζητώ. Εγώ επειδή είμαι αλλεργική έχω φτιάξει σε χρυσοχόο ένα λευκόχρυσο με μπίλια. Όταν το έβαλε ο Σαχαμπ στο μάτι προσπάθησα να το βγάλω αλλά πώς να το βγάλω μετά από 10 χρόνια; 🙉
Δεν περνάει η μπίλια με τίποτα. Ευτυχώς συμμορφώθηκε το αγόρι μου.
 
Back
Top