Ασθένειες Πως να δέσω το δάχτυλο καναρινιού που πηγαίνει εμπρός;

kingXristos

PB New Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2014
Μηνύματα
232
Πόλη
Αθήνα
Ηταν το πισω δάκτυλο εμπρός το έδεσα πισω.
Μετα απο 10 μερες το έλυσα και δεν ειχε φτιάξει εντελώς μια το στέκονταν πισω μια εμπρός.
Ειχε όμως κανει μια πληγή
Στο σημείο που τελειώνει το πισω δάκτυλο και ξεκινάει ο ταρσος. Έβαλα μπενταντιν στην πληγή και ενα μικρό κοματι γαζας ίσα ίσα να το κραταει στην θεση στη κανονική (αυτη δλδ που θα έπρεπε να ειναι κανονικά το δάκτυλο)
Η πληγή μεγάλωσε και δεν το πατάει καθολου τωρα το πουλάκι
Αναγκαστικά τα το δεσω παντου τωρα φαίνονται τωρα μονο η ακρες των δακτύλων. Στέκεται το δάκτυλο στην θεση που θελω αλλα ειναι δεμένο παντου και δεν το πατάει καθολου
Πειτε μου πως πρέπει να το κάνω; Ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • 20140716_154756.webp
    20140716_154756.webp
    14,5 KB · Προβολές: 70
Το εχω δει αυτο Σταυρο απλα στην δικια μου περίπτωση εγινε το ποδι χειρότερο εκανε πληγή
 
Πληγή έκανε επειδή μάλλον δεν δέθηκε σωστά ή δέθηκε πολύ σφιχτά και διέκοψε την κυκλοφορία του αίματος.
 
Όπως βλέπεις και στη φωτογραφία του θέματος που σου έστειλα, το δάχτυλο πρέπει να πάει πίσω και η ταινία να δεθεί τόσο σφιχτά όσο να μη διακόπτεται η κυκλοφορία του αίματος.
 
Δεν ηταν και πολυ σφιχτό
Απλα το εδεσα να γινει ενα με τον ταρσο
 
Χρήστο μπας και του έσπασες το δάχτυλο του πουλιού;
 
Δεν ξέρω στην φωτογραφία δείχνει να έχει σταματήσει η κυκλοφορία του αίματος στο σημείο. Δεν το αφήνεις λίγες μέρες ελεύθερο μήπως γίνει χειρότερα απ' ό,τι προσπαθείς να το φτιάξεις;
 
Την πληγή την βλεπεις ειναι πισω

Αυτο δεν ειναι το κανονικο το δέσιμο ειναι πρόχειρο ισα ίσα για να στεκετε στην κανονική του θεση

Τωρα οπως προ ειπα το εδεσα όλο και εκει που φένετε και την πληγή εβαλα και μπενταντιν
 
Δείχνει να το πατάει καπως καλητερα σήμερα, το έδεσα παλι πισω αλλα οχι να ενωθεί σε ολο του το μήκος με τον ταρσο δλδ σε σχεση με τα εμπρός δάκτυλα να κανει γωνια 130 μοιρες
 
Back
Top