Φροντίδα Πως να εκπαιδεύσω τα παπαγαλάκια μου να μην φεύγουν;

Γιάννης777

PB New Member
Εγγραφή
12 Απρ 2014
Μηνύματα
30
να σε ρωτησω εάν και ο σταβρος θα με βρυσει που το γραφω εδώ. μικρη διχνει παρα πολύ φοβησμενη.. Ο μεγαλος αφηνει το χερη μου να τον χαιδεψει αλλα με τσιμπαει. Το θεμα δεν είναι ότι ποναω αλλα γιατι δεν με αποδεχεται
 
Γιάννη παρερμήνευσες. Ο Σταύρος δεν σου είπε να μην ρωτάς. Αλλά να μην ρωτάς ένα ένα λαχανικό σε κάθε ποστ πχ. σε ένα ποστ μαρούλι, σε άλλο μπρόκολο, σε άλλο πατζάρι και γίνεται κατεβατό κουραστικό στην ανάγνωση. Γι' αυτό σου είπε συγκέντρωσε τα λαχανικά που θες να ρωτήσεις. Φυσικά και θα ρωτάς προκειμένου να αποφύγεις λάθη.
Αυτό είναι θέμα εκπαίδευσης, άνοιξε θέμα εκεί αν θέλεις αλλά να ξέρεις η εκπαίδευση και οι σχέσεις μας με τα πουλάκια δεν γίνονται μαγικά σε μία μέρα, θέλει υπομονή, ηρεμία και χρόνο.
 
Όχι ιδιαίτερα αλλά τόσο για να τα πιάσω και να κάνω ό,τι χρειάζεται με αφήνουν δεν έχω πρόβλημα, όπως και δεν φοβούνται όταν βάζω το χέρι μου, τρώνε στο χέρι όταν βάζω τα λαχανικά γιατί τα περιμένουν ανυπόμονα κτλ
 
εγω κατά την γνωμη μου θα πρεπει τα πουλια να μην ζουν σε κλουβι. Για αυτό επιδιοκω να τους εκπαιδευσω και να μην φοβάμαι οττι θα φηγουν
 
εγω κατά την γνωμη μου θα πρεπει τα πουλια να μην ζουν σε κλουβι. Για αυτό επιδιοκω να τους εκπαιδευσω και να μην φοβάμαι οττι θα φηγουν
Αυτό ΔΕΝ γίνεται. Μπορείς να τα εκπαιδεύσεις να πετούν ελεύθερα μέσα σε ΚΛΕΙΣΤΟ και ασφαλές δωμάτιο κάποιες ώρες και μετά να γυρίζουν στο κλουβί. Αλλά να τα εκπαιδεύσεις να πετούν ελεύθερα στον ουρανό και να γυρίζουν σπίτι δεν γίνεται. Μην κάνεις πειράματα που θα αποβούν μοιραία για τα πουλάκια
 
το πρόβλημα με το site σας είναι ότι ηπαρχει καλη προθεση αλλα εισται λιγο τελειομανης. Οτον έναν γραφεται στο site γραφεται για να λυσει την αποριες του. Οαν κατι επιγει δεν θα κατσει να σκευτει το foroymανοιξτε ένα με πλυροφοριες και ένα με αποριες. Εγω βρηκα ένα άλλο παρομιο site μηλισα με το υπευθηνο και μου ειπε ότι εχουν παει πολλα ατομμα σε αυτό από εσας εξαιτιας του ιδιου λογου. Επισης ενοχλητικο είναι το θεματακι με τις παρατηρισεις στα μυνηματα.σταματήστε καποια πραγματα για να μηνουν μελη.. αυτά τα λεω όχι σαν εχθρος αλλα σαν ενας αρχαριος που σας λει την γνωμη του

γεια σας
 
Καλη σου συνεχεια αν δεν δεχεσαι αποψεις απο ατομα με πειρα τοτε γιατι γραφτηκες στο φορουμ?
Αυτο το φορουμ εμενα με εχει βοηθησει παρα πολυ εμαθα πραγματα που δεν ηξερα
Την παρατηρηση που σου εκανε ο σταυρος ειναι για να μην σπαμαρεις τωρα αν νομιζεις οτι ειμαστε τελειομανης εσυ ξερεις! Και γνωμη σου...
Μελη θα μεινουν να σου πω εγω γιατι. Γιατι ειμαστε παρεα δεν ειμαστε μονο για πληροφοριες εδω :)
 
Φίλε κοίτα πως γράφω σε 50΄θα μου έρθει γράμμα με παρατήρηση. Και αφού είστε παρέα τότε γιατί υπάρχει αρχηγός; Γιατί το στέλνετε αυτό αφού δεν είστε τελειομανείς;
 
Αρχηγος 😀 φιλε το φορουμ δεν δημιουργειτε μονο του σε παρακαλω υπαρχει ο διαχειριστης του φορουμ αν σου ειναι τοσο ευκολο κανε ενα φορουμ εσυ και σταματα να προσβαλεις εγω απαξιω προσωπικα να σου ξανα απαντησω γιατι δεν βγαζουμε ακρη δεν σου αρεσει το φορουμ κλεισε την σελιδα και προχωρα στο αλλο φορουμ να δουμε αν θα δεχτουν να σπαμαρεις
 
το πρόβλημα με το site σας είναι ότι ηπαρχει καλη προθεση αλλα εισται λιγο τελειομανης. Οτον έναν γραφεται στο site γραφεται για να λυσει την αποριες του. Οαν κατι επιγει δεν θα κατσει να σκευτει το foroymανοιξτε ένα με πλυροφοριες και ένα με αποριες. Εγω βρηκα ένα άλλο παρομιο site μηλισα με το υπευθηνο και μου ειπε ότι εχουν παει πολλα ατομμα σε αυτό από εσας εξαιτιας του ιδιου λογου. Επισης ενοχλητικο είναι το θεματακι με τις παρατηρισεις στα μυνηματα.σταματήστε καποια πραγματα για να μηνουν μελη.. αυτά τα λεω όχι σαν εχθρος αλλα σαν ενας αρχαριος που σας λει την γνωμη του

γεια σας
Γιάννη, ό,τι παρατηρήσεις έχεις για την καλύτερη λειτουργία του φόρουμ μπορείς να τις αναφέρεις εδώ petbirds.gr/community/forums/Ερωτήσεις-Προτάσεις-bug-reports.2/.
Τα greeklish, η γραφή με κεφαλαία και οι άσεμνες εκφράσεις απαγορεύονται από τους κανόνες του φόρουμ που σκοπό έχουν να μην γίνουμε ζούγκλα και να υπάρχει αλληλοσεβασμός μεταξύ των μελών Όροι Χρήσης - Κανόνες Λειτουργίας .
Δεν σχολιάζουμε τι λένε για μας όσοι θέλουν να μας βλέπουν ανταγωνιστικά. Υποθέτω ότι ήθελες να τους μιλήσεις για τα παπαγαλάκια σου και όχι να σχολιάσετε άλλα φόρουμς.
Μπορείς να συμβουλεύεσαι όπου θέλεις ελεύθερα εφόσον αναζητάς το καλύτερο για τα πουλάκια σου.
Προσπάθησα προσωπικά και πιστεύω όλοι εδώ να βοηθήσουμε. Λυπάμαι για τα παράπονά σου.
Οι κανόνες ισχύουν για όλους μας.
 
Back
Top