Αναπαραγωγή Πως να ζευγαρωσω καρδερινα με καναρα;

rabitto902

PB New Member
Εγγραφή
4 Μαϊ 2008
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα με λενε χαρη κ ειμαι νεος στην παρεα σας...
απο πολυ μικρος εχω ασχοληθει με τα καναρινια κ την εκτροφη τους
τα τελευταια χρονια εχω παψει να εχω καναρινια κ ασχολουμε με την εκτροφη αγριων πουλιων τα οποια αγορασα απο pets shop.
στην παρεα μου εχω μια καρδερινα ενα φλωρο ενα καρδεριδοκαναρο κ ενα μοζαμβικης.
Το τελευταιο καιρο εκανα μια προσπαθεια να ζευγαρωσω την καρδερινα μου με μια καναρα αλλα τιποτα...
κ τα δυο ειναι φουσκομενα(πυρωμενα) η μυτη τους ειναι ασπρη η καρδερινα κελαηδαει αλλα ειναι αδιαφορα το ενα για το αλλο, η καναρα ουτε που κοιταει προς την φωλια
τι να κανω;
ευχαριστω εκ των προτερων
 
Καλως ηρθες Χαρη! Οι πιο εμπειροι σε αυτα τα θεματα θα μπορεσουν σιγουρα να σε κατατοπισουν. Ριξε και μια ματια στο φορουμ ομως εχει πολλα ετοιμα θεματα που θα μπορουσες να διαβασεις για τα υβριδια... 😉
 
Το τελευταιο καιρο εκανα μια προσπαθεια να ζευγαρωσω την καρδερινα μου με μια καναρα αλλα τιποτα...
κ τα δυο ειναι φουσκομενα(πυρωμενα) η μυτη τους ειναι ασπρη η καρδερινα κελαηδαει αλλα ειναι αδιαφορα το ενα για το αλλο, η καναρα ουτε που κοιταει προς την φωλια
τι να κανω;
ευχαριστω εκ των προτερων

Μια κανάρα που δεν ασχολείται με νήμα και φωλιά, ΔΕΝ είναι πυρωμένη.
Η γνώμη μου είναι οτι είναι πολύ αργά πλέον, για να αρχήσεις προετοιμασία
ζευγαρώματος.
 
καλως ηλθες κα ιαν ειναι δυνατον να μας πεις τι προετοιμασια εκανες ωστε να δουμε τα λαθη και να τα επισημανουμε για... Του χρονου
 
Καλως ηρθες στην παρεα μας. Προς το παρων ειναι αργα για να τα ξαναβαλεις για ζευγαρωμα. Μεχρι του χρονου σιγουρα θα εχεις μαθει περισσοτερα απο διαφορους εμπειρους εδω μεσα.
 
Back
Top