Φροντίδα Πως να μάθω νεοσσό budgie να είναι πιο ήμερος μαζί μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Diana
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Diana

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαρ 2019
Μηνύματα
20
Εχο 2 budgie πιο μεγάλα που δεν είναι παρά πολύ ημέρα και σε λίγες μέρες περιμένω να μου φέρνουν ένα μωράκι πού θα τον ταιζω στο χέρι... Ποσ να κάνουν να εινε πιο ήμερο μαζί μου; Να τον εχο στο ίδιο δωμάτιο με τα άλλα η να τον εχο σε άλλο δωμάτιο να μάθει πιο πολλι με μένα... Φοβάμαι αν θά είναι μαζί με τά αλλά δεν θα ημερεψη πολλι.
 
Δημήτρη, σε αυτό το πουλί θα λείπουν οι βιολογικοί γονείς του. Δεν το γέννησαν τα πουλιά που έχει.

Εχο 2 budgie πιο μεγάλα που δεν είναι παρά πολύ ημέρα και σε λίγες μέρες περιμένω να μου φέρνουν ένα μωράκι πού θα τον ταιζω στο χέρι... Ποσ να κάνουν να εινε πιο ήμερο μαζί μου; Να τον εχο στο ίδιο δωμάτιο με τα άλλα η να τον εχο σε άλλο δωμάτιο να μάθει πιο πολλι με μένα... Φοβάμαι αν θά είναι μαζί με τά αλλά δεν θα ημερεψη πολλι.

Δεν είναι καλή ιδέα να πάρεις έναν νεοσσό που δεν έχει απογαλακτιστεί. Ο κίνδυνος είναι μεγάλος. Να αφήσεις να το απογαλακτίσει αυτός που το μεγαλώνει και να το πάρεις έτοιμο 8-10 εβδομάδων. Τίποτα δεν θα αλλάξει ίσα ίσα θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα για εσένα.
 
Back
Top