Γενικά Πως να μαθω το καναρινι να κελαηδαει;

Εγγραφή
2 Ιαν 2015
Μηνύματα
189
Πόλη
Λευκάδα
Λοιπον απο εσας τους εμπειρους θελω να μου πειτε πως να μαθω το καναρινι να κελαιδαει με διαφορα βιντεακια στο youtube (δεν θελω να τον τρεξω να τραγουδησει πιο γρηγορα εξαλλου τον ακουω καθε μερα αλλα δεν κανει και πολλα, στροφες και τα λοιπα)
 
Εγώ πάντως στα μωρά κάθε χρόνο και για πολλούς μήνες, περίπου δλδ 4-6 μήνες, βάζω να ακούνε ενα δίωρο νωρίς το πρωί και ενα δίωρο το απόγευμα, δλδ ώρες που τα πουλιά ειναι ήσυχα και δεν έχουν μεγάλη δραστηριότητα, όλα τα cd εκπαίδευσης της ΕΛΙΤ, τα οποία θα βρεις στο αντίστοιχο site.
 
Εγώ πάντως στα μωρά κάθε χρόνο και για πολλούς μήνες, περίπου δλδ 4-6 μήνες, βάζω να ακούνε ενα δίωρο νωρίς το πρωί και ενα δίωρο το απόγευμα, δλδ ώρες που τα πουλιά ειναι ήσυχα και δεν έχουν μεγάλη δραστηριότητα, όλα τα cd εκπαίδευσης της ΕΛΙΤ, τα οποία θα βρεις στο αντίστοιχο site.
Συγγνωμη αλλα δεν μπορω να το βρω μπορεις να μου δωσεις το λινκ?
 
Εγώ θα σου προτείνω εκτός από τα μαθήματα τραγουδιού που θα βάζεις να διαβάσεις αθρα σχετικά με την
διατροφή
και την φροντίδα.

Ειναι απαραιτητα συστατικά για να μπορεί να τραγουδάει.
 
Συγνωμη. Για τιμπραντο μιλαμε; Γιατι αν ειναι τιμπραντο καλον ειναι να ακουει νοτες απο τιμπραντο.. Αλλιως με το κελαιδισμα και τα ασματα κοινων καναρινιων χανεται το δικο τους... Τωρα περι ορεξεως.. :)
 
Είναι ένα παιχνίδι επιθυμιών μας και ικανοτήτων του πτηνού...
Εσύ τι ακριβώς ζητάς από το καναρίνι σου και θέλεις να το "δασκαλέψεις";
 
Back
Top