Αναπαραγωγή Πως να προετοιμαστώ για την αναπαραγωγή των κοκατίλ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Cockatiel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Cockatiel

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιουν 2019
Μηνύματα
20
Παιδια επιστεεφω ξανα και εχω να σας πω κατι σημαντικο!
Σημερα το πρωι ειδαμε τους παπαγαλοθς μας να ειναι ο ενας πανω στον αλλον. Καταλαβενετε τι εγινε!
Αλλα δεν μπορουσε να ολοκλξρωσει δηλαδη μονο για 30 δευτερολεπτα εμεινε πανω της!
ΕΧΩ ΤΑΡΑΨΤΕΙ!
ΒΟΗΘΗΣΤΕ
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΩ?
Επισης τον αρσενικο τον εχουμε 5 εβδομαδες και 1 μηερα
Την θυληκια την εχουμε περιπου 1 χρονο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μολις το ξανακαναν αλλα αυτη τη φορα εμεινε τουλαχιστον για ενα λεπτο! Επειαης την τσιμπουσε συνςχεια. Την μαδησε
[automerge]1572773506[/automerge]
Δηλαδη τι εννοεις βατεμα;
 
@Cockatiel , μια και επιστρέφεις ξανά, όπως λες στο 1ο ποστ του παρόντος θέματος, να σου υπενθυμίσω ότι το προηγούμενο θέμα σου το άφησες τελικά αναπάντητο, και χωρίς ολοκλήρωση, και ότι κατά τη γνώμη μου, δεν είναι σωστό να μας βάζεις στη διαδικασία να ασχολούμαστε με αυτά που σε απασχολούν και στη συνέχεια να μην ολοκληρώνεις το θέμα. Μιλώ για το θέμα https://community.petbirds.gr/threads/Το-μάτι-του-κοκατίλ-μου-είναι-κόκκινο-και-κλειστό.36630/
 
@Cockatiel , μια και επιστρέφεις ξανά, όπως λες στο 1ο ποστ του παρόντος θέματος, να σου υπενθυμίσω ότι το προηγούμενο θέμα σου το άφησες τελικά αναπάντητο, και χωρίς ολοκλήρωση, και ότι κατά τη γνώμη μου, δεν είναι σωστό να μας βάζεις στη διαδικασία να ασχολούμαστε με αυτά που σε απασχολούν και στη συνέχεια να μην ολοκληρώνεις το θέμα. Μιλώ για το θέμα https://community.petbirds.gr/threads/Το-μάτι-του-κοκατίλ-μου-είναι-κόκκινο-και-κλειστό.36630/
Βαλαμε στο νερο του κοκατιλ σταγονες tabernil doxiclina μια πορτοκαλι συσκευασια που κανει το νερο κιτρινο
 
Λοιπον παιδια εχω κανει ενα παρομοιιο forum ξανα αλλα αυτη τη φορα ο αρσενικος εμεινε πανω στη θυληκια για 5 λεπτα δηλαδη το καναμε αλλα τωρα φαινεται το πετυχε
Παιδια θελω γρηγορα μια παντηση γιατι οταν θα καθαριζω και θα βρω αυγα τοτε θα ειναι αργα
 
Λοιπον παιδια εχω κανει ενα παρομοιιο forum ξανα αλλα αυτη τη φορα ο αρσενικος εμεινε πανω στη θυληκια για 5 λεπτα δηλαδη το καναμε αλλα τωρα φαινεται το πετυχε
Παιδια θελω γρηγορα μια παντηση γιατι οταν θα καθαριζω και θα βρω αυγα τοτε θα ειναι αργα

H βιασύνη δεν είναι καλός σύμμαχος στην αναπαραγωγή. Τι κλουβί έχεις; Παίρνει φωλιά σε ξεχωριστή πλαϊνή πόρτα; Τι διατροφή κάνεις στα πουλιά;
 
Back
Top