Φροντίδα Πως να προστατέψω τα καναρίνια από το κρύο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Akisbet
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Akisbet

PB New Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2014
Μηνύματα
253
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Καλησπέρα κ χρονια πολλά σε όλους! Θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής ερώτημα : εχω στο μπαλκόνι τα καναρίνια μου προστατευμένα απο κρύο κ βροχές σε ξύλινη κατασκευη με πλαστικά τζάμια στην πρόσοψη, εχω παρουσιάσει την κατασκευη μου κ εδω σε σχετικό θέμα! Επειδή ομως απο χθες ο καιρος αγρίεψε κ η θερμοκρασία θα πεσει αρκετά κάτω απο το μηδέν σκέφτομαι να τα παρω μέσα στο σπιτι αλλα αυτο μπορω να το κανω για 3-4 μερες! Μήπως αυτο θα ειναι χειρότερο κ κρυώσουν οταν τα ξανά βγάλω έξω ;
 
Είμαι προστατευμενα από τα ρεύματα αέρα από το βόρια και τον νοτιά;
 
Τα κλουβιά βρίσκονται στην κατα σκεύη η οποία ειναι σαν ντουλάπα δεν μπαίνει αέρας αλλα τώρα εχει -3 κ αισθητή θερμοκρασία -6 κ το βραδυ θα πέσει κ άλλο κ ίσως χιονίσει
 
Αν μπορείς να τα βάλεις σε ένα χώρο που έχει 4-5 βαθμούς Κελσίου θα ήταν πολύ καλά μέχρι να περάσει η παγωνιά και μετά να τα βγάλεις ξανά έξω! Αν και πιστεύω πως αν δεν τα πιάνει ο αέρας αντέχουν τα καναρίνια. Ειδικά αν έχουν αλλάξει φτερά σε έξωτερικο χώρο και έχουν συνηθίσει τις εξωτερικές θερμοκρασίες.
 
Καλησπέρα κ χρονια πολλά σε όλους! Θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής ερώτημα : εχω στο μπαλκόνι τα καναρίνια μου προστατευμένα απο κρύο κ βροχές σε ξύλινη κατασκευη με πλαστικά τζάμια στην πρόσοψη, εχω παρουσιάσει την κατασκευη μου κ εδω σε σχετικό θέμα! Επειδή ομως απο χθες ο καιρος αγρίεψε κ η θερμοκρασία θα πεσει αρκετά κάτω απο το μηδέν σκέφτομαι να τα παρω μέσα στο σπιτι αλλα αυτο μπορω να το κανω για 3-4 μερες! Μήπως αυτο θα ειναι χειρότερο κ κρυώσουν οταν τα ξανά βγάλω έξω ;
Γεια σου Ακι!
Το ΧΕΙΜΩΝΑ καλυτερα να τα βαζεις μεσα παρα εξω γιατι ποιανουν ενα σωρο αρρωστιες και το δικο μου το εβγαλα εξω μου ψοφισε γι αυτο σου λεω καλυτερα μεσα στο σπιτι αυτην την εποχη!
 
Πάρε μια παλιά κουβέρτα και ρίξτους μπροστά να κλείσει η κατασκευή σου. Πρόσεχε μην τα βάλεις μέσα... Το πολύ πολύ σε ένα κλιμακοστάσιο ή άλλο προθάλαμο εάν έχει το σπίτι σου. Όπως σου είπε η Αλίκη το πολύ έως +2 - +3 . Εάν έχει περισσότερη ζέστη μετά πρέπει να τα κρατάς το βράδυ μέσα για τον υπόλοιπο χειμώνα. καλή συνέχεια...

Συγγνώμη δεν έβαλα στίγματα και πήγε όλο σωρός. Έτσι θα έπρεπε να είναι :
"Εάν έχει περισσότερη ζέστη! . Μετά πρέπει να τα κρατάς το βράδυ μέσα για τον υπόλοιπο χειμώνα. καλή συνέχεια..."
 
Back
Top