Φροντίδα Πως να σετάρω το κλουβί για το κοκατίλ μου

Dimitris Part

PB New Member
Εγγραφή
23 Απρ 2020
Μηνύματα
119
Πόλη
Λάρισα
Καλησπέρα σας αγορά ένα κλουβί διότι από βδομάδα θα μου έρθει ένα κοκατιλ στα χέρια μου και θέλω να με βοηθήσετε για το τι να βάλω μέσα Πχ τι είδους πατηθρες και πόσες τι ποτηστρες και τι παιχνιδάκια

Το κλουβί είναι αυτο και οι διαστάσεις του 51×41×72
 

Συνημμένα

  • Sonia-Κλουβί_πουλιών.-Petshop4u-2137271233.webp
    Sonia-Κλουβί_πουλιών.-Petshop4u-2137271233.webp
    19,8 KB · Προβολές: 16
@Dimitris Part έχω αργήσει λίγο αλλά θα σου εξηγήσω ακριβώς πώς πρέπει να έχεις τις πατρίθρες και τα σχετικά...καταρχάς θα χρειαστείς τουλάχιστον 3 ξύλινες διαφορετικού μεγέθους για να γυμνάζονται τα ποδθλια του ώστε να μην μένουν όλη την ώρα ανοιχτά στην ίδια στάση...μετά τις ταιστρες τις βάζεις όπου θες κατά ορωτημιση κάτω...γιατί το πουλί θα είναι συνεχια πάνω στο πιο ψιλό σιμιο του κλουβιου άρα μόνο χορό θα του πιάνουν ...κάνα 2 παιχνιδάκια όχι πιο Πόλα γτ είναι και μικρό το κλουβί...τα βάζεις εκεί που θα μάθετε την πιο πόλη ώρα...λιπον τώρα ο ς τοποθετείς τις πατηθρες...όπως έχεις το κλουβί μπροστά σου κάτω αριστερά θα βάλεις μια χαμηλά μετά πάνω(όχι πολύ περίπου στην μεση άλλη Μια ) κατά μήκος και αυτήν...και μετά πάνω πάνω θα βάλεις μια μεγάλη όπου θα μπορεί να κάθετε εκεί πάνω κατά πλάτος..ότι άλλο θες πες μου
[automerge]1597442818[/automerge]
Οποτι είδα μόλις τώρα οι ταιστρες είναι από τα δεξιά άρα τα κλαδακια αυτά που είναι κατά μήκος θα τα βάλεις ανάποδα...κάτω δεξιά ένα και ένα πάνω (στη μέση Αριστερά...) Το πάνω μένει ιδιο
 
σε κάποια άλλα κλουβια βλέπω ότι βάζουν κάτι κόκκινα σχοινιά κάπως. Αυτά τα βάζουν ως πατηθρες ή για να παίζουν;
Ανέβασε αν θες μία φωτογραφία για να δούμε τι ακριβώς εννοείς.
 
Φαντάζομαι αυτό εννοείς. Αν ναι μπορείς να το βάλεις είναι πατηθρα αλλά αν δεις τον παπαγάλο σου να το δαγκώνει και να το χαλάει θα πρέπει να το βγάλεις από το κλουβι.
 

Συνημμένα

  • E804BA6C-9F80-45B6-99EE-1F2A70CD9029.webp
    E804BA6C-9F80-45B6-99EE-1F2A70CD9029.webp
    16 KB · Προβολές: 2
@Dimitris Part Και εγώ τώρα έχω παραγγείλει σε όσους είδα (βίντεο) μπορούν και αλλάζουν το σχήμα τους και το προσαρμόζουν μεσα στο κλουβι. Πρέπει να είσαι προσεκτικός όμως αν το τσιμπάει μπορεί να μπλεχτεί το ποδαράκι του.
 
@Xrhstosk λογικό είναι που το φοβάται! Το άφησες δίπλα του να το δει; Το κρέμασες έξω από το κλουβι; Ασχολήθηκες μαζί του μπροστά του; Μάλλον όχι.. για αυτό το φοβάται
 
@christina07 του το πήγα κοντά σιγά σιγα...έκανα πως παίζω εγώ μπας και του κερδίσω το ενδιαφέρον προσπάθησα να τον κάνω να κάτσει πάνω απασχολοντας τον με λιχουδιές και παιχνίδια αλλά τιποτα
 
Back
Top