Διατροφή Πως να συνδυάσω το Oleovita και το Aidonine της Tafarm;

Giorgos keratea

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαρ 2015
Μηνύματα
91
Πόλη
Κερατέα
Καλησπέρα θα ήθελα εάν ήταν δυνατόν να με βοηθήσετε συμβουλευτικά με δυο προϊόντα της tafarm. Πρόκειται για το Oleovita Solution Tafarm και το Aidonine Tafarm . Έχω διαβάσει κ για τα δυο αυτά απλά δε μπορώ να καταλάβω πως να τα συνδυάσω. Θα ήθελα λοιπόν εάν έχετε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα με αυτά. Ευχαριστώ πολύ.Φιλικά Γιώργος.
 
Γιατί υποτίθεται ότι το aidonine το χρησιμοποιούμε πριν από το oleovita. Το θεμα πως; Μου αρέσει να κάνω την ζωή μου δύσκολη γτ ειμαι νέος στις αναπαραγωγες κ θέλω να έχω απορίες...
 
Καλησπέρα θα ήθελα εάν ήταν δυνατόν να με βοηθήσετε συμβουλευτικά με δυο προϊόντα της tafarm. Πρόκειται για το Oleovita Solution Tafarm και το Aidonine Tafarm . Έχω διαβάσει κ για τα δυο αυτά απλά δε μπορώ να καταλάβω πως να τα συνδυάσω. Θα ήθελα λοιπόν εάν έχετε να μου προτείνεται κάποιο πρόγραμμα με αυτά. Ευχαριστώ πολύ.Φιλικά Γιώργος.
Το Oleovita Solution Tafarm για σύνθεση και τα υπόλοιπα ρίξε μια ματιά στο σύνδεσμο που σου πρότεινε κι ο Νίκος. Έχει βιταμίνη Ε και σε συνδυασμό με το σελήνιο... Βοηθά στην αύξηση της γονιμότητας των πτηνών... Της "απόδοσής" τους δηλαδή.
Το Aidonine Tafarm είναι για άκεφα, αδιάθετα για να μην πω (αδόκιμα) άρρωστα πουλιά...
Είναι δυο σκευάσματα με διαφορετική στόχευση... Το ένα να αυξήσει τη γονιμότητα και το άλλο την ενεργητικότητα και τη διάθεση του πτηνού...
Και για τα δύο ίδια δοσολογία ίδια διάρκεια μια και αρκούν 5-8 σταγόνες σε ποτίστρα των 100ml για 10 ημέρες, πριν το ζευγάρωμα για το πρώτο και όποτε δεν υπάρχει διάθεση το δεύτερο...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Εγώ θα έλεγα έτσι όπως τα βεπω κ τα δυο να ξεκινήσω πρώτα το aidonine για 10 μέρες να το διακόψω για 1 εβδομάδα κ μετά να ξεκινήσω το oleavita για άλλες 10 μέρες ώστε να οδηγηθώ στην αναπαραγωγή πιο στοχευμενα.Αποψη μου βέβαια όλο αυτό.
 
Εγώ θα έλεγα έτσι όπως τα βεπω κ τα δυο να ξεκινήσω πρώτα το aidonine για 10 μέρες να το διακόψω για 1 εβδομάδα κ μετά να ξεκινήσω το oleavita για άλλες 10 μέρες ώστε να οδηγηθώ στην αναπαραγωγή πιο στοχευμενα.Αποψη μου βέβαια όλο αυτό.
Αν σκοπεύεις πρώτα να αλλάξεις τη διάθεσή τους και στην συνέχεια να τα ετοιμάσεις για την αναπαραγωγή... Ναι.
Ολόψυχα... Καλά αποτελέσματα!
 
Δεν χρειάζονται στους φίλους τα ευχαριστώ...
Απλά όποτε μπορείς ανταποδίδεις με αντίστοιχες οδηγίες στο πρόβλημα κάποιου άλλου...
Έτσι ολοκληρώνεται ο κύκλος της αλληλοβοήθειας και της ενημέρωσης... και φυσικά ο σκοπός της παρουσίας μας εδώ.
 
Back
Top