Φροντίδα Πως να τοποθετησω τις πατηθρες σε κλουβι Ρινκ Νεκ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης xaris!!
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

xaris!!

PB New Member
Εγγραφή
3 Νοε 2013
Μηνύματα
40
Καλησπερα σας.. Εχω ενα ρινκ νεκ κ θελω να ειναι υγιης κ χαρουμενο οταν ειναι στο κλουβι του! Μπορειτε να μου πειτε τις γνωμες σας πως να τοποθετησω της πατηθρες κ ποσες;(καθετα, οριζοντια,)σκαλες, κουνια το κλουβι ειναι ανοιγομενο κ διαστασεις 65→90↑ 50βαθος.
Ευχαριστω!
 
xaris! post: 296422 είπε:
Καλησπερα σας.. Εχω ενα ρινκ νεκ κ θελω να ειναι υγιης κ χαρουμενο οταν ειναι στο κλουβι του! Μπορειτε να μου πειτε τις γνωμες σας πως να τοποθετησω της πατηθρες κ ποσες;(καθετα, οριζοντια,)σκαλες, κουνια το κλουβι ειναι ανοιγομενο κ διαστασεις 65→90↑ 50βαθος.
Ευχαριστω!
Καλημερα! Αν μπορεις βαλε και φωτογραφιες απο το κλουβι και τα αξεσουαρ του... Θα ειναι πιο ευκολο να σε συμβουλευαει καποιος βλεποντας τα!
 
Ok θα τα φωτογραφισω κ τα βαζω να μου πειτε καμια γνωμη
...

Αυτες τις φωτο. Εχω αν θελετε αλλες να βγαλω αλλες..
 

Συνημμένα

  • 20151125_193931-1.webp
    20151125_193931-1.webp
    23,6 KB · Προβολές: 156
  • 20151115_150831-1.webp
    20151115_150831-1.webp
    46,3 KB · Προβολές: 100
Οι φωτογραφίες είναι αρκετά μακρινές και δεν έχω ξεκάθαρη εικόνα. Να προσέξεις μόνο να μπορεί να κάνει πλήρη περιστροφή πάνω στις πατήθρες χωρίς να χτυπάει την ουρά του στα κάγκελα διότι αργά ή γρήγορα θα τη σπάσει. 😉
 
Να τις βαλω στη μεση δηλαδη η μια πανω απο την αλλη... Οι κουνια χριαζετε;
 
Η πάνω πατήθρα σου είναι μισή;
Την μεγάλη κούνια που είναι σαν σκάλα με σχοινιά, καλύτερα να την βάλεις κάπου εκτός κλουβιού αφού τον αφήνεις ελεύθερο. Δεσμεύει πολύ χώρο.
Οι πατήθρες πάντως όχι η μία πάνω από την άλλη γιατί η κάτω θα γεμίζει κουτσουλιές.
 
Εβγαλα καινουργιες φωτο πως εχω το κλουβι τωρα αν δεν ειναι καλο πειτε μου πως να το διαμορφοσω...

New foto
 

Συνημμένα

  • 20151128_162227-1.webp
    20151128_162227-1.webp
    67,3 KB · Προβολές: 2
  • 20151128_162254-1.webp
    20151128_162254-1.webp
    88,9 KB · Προβολές: 2
  • 20151128_162205-1.webp
    20151128_162205-1.webp
    62 KB · Προβολές: 2
Μόνο δύο πατήθρες άφησε. Την κάτω την ολόκληρη και την πάνω που συνηθίζει να κάθεται. Άφησε απόσταση από τα κάγκελα να μην χτυπάει η ουρά του.
 
Ωραια.. Θα βαλω την κατω στην στην μεση οριζοντια κ την πανω στην μεση καθετα! Τη σκαλα με τα σκοινια την εβγαλα απο εξω τα παιχνιδια του σε σημιο να μπορει να παιζει.. Την κουνια φαντσζομαι να την βγαλω τελειος;
 
xaris! post: 296677 είπε:
τα παιχνιδια του σε σημιο να μπορει να παιζει.. Την κουνια φαντσζομαι να την βγαλω τελειος;
Ναι τα παιχνίδια σε σημείο προσβάσιμο από την πατήθρα και την κούνια αν δεν ενοχλεί τον χώρο και την χρησιμοποιεί άφησέ την.
 
Ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες! Ελπιζω ο Ριο να περναει καλυτερα κ πιο ανετα οσο ειναι στο κλουβι του!
 
Κι εγώ το ελπίζω :)
Παιχνίδια και πατήθρες που θα βγάλεις από μέσα, μπορείς να τα βάλεις εξωτερικά για ν' ασχολείται όταν τον έχεις ελεύθερο.
 
Το ίδιο ακριβώς κλουβί αγόρασα και εγώ για το νέο μωρό ringneck που περιμένουμε! Του έχω μόνο δύο πατηθρες και το έχω στήσει κάπως ετσι
Η κάτω πατηθρα είναι μπροστά στα μπολάκια και η πάνω πιο πίσω.
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1448828928878.webp
    FB_IMG_1448828928878.webp
    18,5 KB · Προβολές: 73
Κ εγω ετσι το ειχα απλα κατεργησα τα αξεσουαρ που ειχε κ εβαλα ανοξειδωτα μπολ κ φυσικες πατηθρες κουνιες, σκοινια, κτλ.
 
Και εγώ θέλω να του αλλάξω τα μπολάκια. Άλλα παιχνίδια για την ώρα δε θα πάρω γιατί θέλω πρώτα να δω κατά πόσο θα ασχοληθεί μαζί τους ή όχι.
 
καλο παιχνιδι ειναι και τα κουκουναρια για τα ρινκ νεκ... Ο δικος μου τα ρημαζει και πιανουν και ελαχιστο χωρο σχετικα με τα "χοντροκομμενα" παιχνιδια του εμποριου.. Επισης μπορεις να βρεις και ωραια χειροποιητα παιχνιδια... Αν θες στειλε μου ινμποξ να σε ενημερωσω δεν θελω να θεωρηθει διαφημιση..
 
Αν θες στειλε μου ινμποξ να σε ενημερωσω δεν θελω να θεωρηθει διαφημιση..
Εφόσον δεν είσαι ο έμπορος δεν θεωρείται διαφήμιση. Πες ανοιχτά να μάθουμε και οι υπόλοιποι.
 
Back
Top