Αναπαραγωγή Πως ξεχωρίζουμε τα αυγά στην ωοσκόπηση;

ΓΙΩΡΓΟΣ Z

PB New Member
Εγγραφή
26 Φεβ 2008
Μηνύματα
96
Πόλη
Ιωάννινα
παιδια κοιταξα σημερα τα αυγουλακια να δω αν ειναι κανενα ασπορο και δεν μπορω να το καταλαβω... Μπορειτε να μου εξηγησετε πως τα γνωριζετε γιατι ειδα και τις φωτο και το βιντεο που εχετε εδω μεσα και δεν καταλαβα τπτ...
 
Boris na mas perigrafeis, pos to ekanes, kai ti ides ;
Mipos etsi einai pio efkolo gia mas na eksigoume.

Kai poses meres klosai tora.

Alexandros
 
ειναι η τριτη μερα σημερα και τα κοιταξα στον ηλιο... Ειδα διαφανες γυρω γυρω και κιτρινα στη μεση.
 
Στον ήλιο ή στην λάμπα φαίνεται ένα αυγο αν εχει μικρό μετά απο αρκετές ημέρες και οχι στις 3 περίπου στις 10. Η ωοσκόπηση γίνεται με ειδικό φακό.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ΙΟΑ
δηλαδη τωα δεν μπορω να καταλαβω τιποτα ε;δεν πειραζει υπομονη.. Με εχει φαει το αγχος γιατι ειναι η πωτη φοα που ζευγαρωνω..
 
και οι φακοι οι μικροι που πουλανε τα παιδια στα φαναρια που εχουν αντι λαμπακι εσωτερικα πολλα λεντακια κανουν δουλεια τελεια.
 
Giorgo,

min biasese, etsi kai alios TORA den boris na kanis tipota :105:

Ala oso perimeneis, gia na pernane tis protes 5 meres pou klosai i thiliki, diabase ligo edo sto forum, tha grafei ola

px. pos na katalabeno to aygo einai gonimo

Kai prosexe giati an tha perneis sinexio apo tin folia, na spai i na paratisi i thiliki tin folia.

Poli apogona

Alexandros

Gia kita pios me perase kata lepto...
 
Με τον ειδικό φακό όλα είναι ευκολότερα και χωρίς stress για το πουλί!
Προσπαθώ να μην σηκώνω με το ζόρι την κανάρα,όσο αυτό είναι εφικτό.
Ζητώ την κατανόηση σας για το τρέμουλο και την μειωμένη ευκρίνεια στο
παρακάτω βίντεο. Στο ένα χέρι η κάμερα και στο άλλο ο φακός είναι λίγο
δύσκολο, πιστέψτε με!

[youtube=youtube;0Rw2298CNSwyoutube]?0Rw2298CNSw[/MEDIA]
 
Εγω παιδια για την δουλεια αυτη αγορασα αυτο το φακουδακι με led απο το ebay
βολευει αφανταστα και υπο γωνια

ΜΦΧ
Πανος
 

Συνημμένα

  • egg.webp
    egg.webp
    2,7 KB · Προβολές: 1.025
Aντρεα θαυμαζω την ψυχραιμια σου! Αν το εκανα τωρα εγω αυτο στην θηλυκια μου θα μετατρεποταν στον παλιο καλο εαυτο της δηλαδη, στον παλιο καλο κανιβαλο που ειχε γινει στην προηγουμενη γεννα! Αντε και με το καλο οσοι απο εσας περιμενουν απογονους!
 
Back
Top