Φροντίδα Πως πρεπει να αντιδραει το ringkneck για να καταλαβω οτι του αρεσει το μπάνιο;

Foudoukos

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιουν 2014
Μηνύματα
124
Πόλη
Αθήνα
Πως πρεπει να αντιδραει το ρινκνεκ μου για να καταλαβω οτι του αρεσει το μπανιο του; Ο δικος μου οταν του ερχονται οι πρωτες σταγονες φουσκωνει κ μετα ανοιγει τα φτερα του για να τον βρεξω κ απο κατω μαλλον... και τον βρεχω κανονικα
 
Προφανώς του αρέσει απ' ότι καταλαβαίνω. Του βάζεις σκαφάκι να μπαίνει και μόνος του;
 
οχι.. Το εφαρμοζω τωρα σιγα σιγα... εβαλα δλδ ενα μπολ εξω απ το κλουβι εδω και 3-4 μερες.. και αυριο ή μεθαυριο θα το βαλω μεσα...

βασικα μπορει να βουτουσε και μονος του τις ωρες που ελειπα. Γιατι η ποτιστρα του ειναι ενα τετραγωνο σκευος κ χοραει μεσα.. αλλα δεν τον εχω δει ποτε να βουταει
 
Ίσως μέσα να μην βολεύεται να κάνει μπάνιο, βάλε του έξω, αν έχεις κανένα ταψάκι από γλυκό, θα αποφύγεις να λερώνεται και το χαρτί στον πάτο του κλουβιού, μακροπρόθεσμες σκουριές από υγρασία κτλ. Ενώ έξω ένα εύκολο σφουγγάρισμα κάνεις.
 
Λογικά κάπως ετσι θα πρεπει να κανει

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top