Φροντίδα Πως προσέχουμε τα ρεύματα αέρος;

vasilis1987

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιουν 2014
Μηνύματα
17
Πόλη
Λευκάδα
Χώρισέ τες από τώρα γιατί όταν βάλεις και αρσενικό μέσα θα σφαχτούν κανονικά αφού δεν τα πάνε καλά.
Το γεγονός ότι τα έχεις σε εξωτερικό χώρο, δυσχεραίνει τις σχέσεις σας. Πρόσεξε και τα αρπακτικά, τα ρεύματα αέρος και τον ήλιο έξω όπου τα έχεις.
συγνωμη! Μια ερωτηση σε αυτο! τι να προσεχει με τα ρευματα αερος; Εμενα το cockatiels μου που τα εχω εξω υπαρχει καποιο προβλημα που φησαει τα απογευματακια;
 
Το ρεύμα αέρος, είτε είναι καλοκαίρι είτε χειμώνας, είναι πολύ πιθανόν να προκαλέσει κρύωμα ή ψύξη ακόμα και σ' εμάς πόσο μάλλον σε τόσο μικρά πλάσματα.
Ρεύμα αέρος αποκαλούμε την δίοδο που περνάει ο αέρας, την διαδρομή του.
Ποτέ δεν βάζουμε κλουβιά σε τέτοια σημεία. Γι' αυτό λέμε ότι το κλουβί πρέπει κανονικά να καλύπτεται από τοίχο σε δύο τουλάχιστον κάθετες πλευρές του.
 
στην περιπτωση μου δεν προκειται για ρευμα. τα εχω εξω στο μπαλκονι. η μονη λυση μετα ειναι να τα βαλω μεσα στο σπιτι!
 
Αν δεν έχει ρεύμα, μπορείς να τα έχεις έξω. Ρεύμα μπορεί να το πιάνει και μέσα στο σπίτι σε κάποια σημεία. Δεν είναι αυτό το κριτήριο αλλά το σωστό σημείο.
Τον χειμώνα πρέπει να τα βάλεις μέσα εννοείται. Επίσης έξω πρέπει να υπάρχει προστασία και από αρπακτικά κτλ.
 
ειναι σε ανοιχτο χωρο που απλα φυσαει. συγνωμη που επιμενω αλλα δεν θελω να παθουν κατι!
 
άλλο ρεύμα αέρα, άλλο αέρας που φυσάει έξω. Αν δεν έχει πολλά μποφορ κρύου αέρα δεν έχουν πρόβλημα!
 
Δεν πειράζει που επιμένεις, μάλλον καλά κάνεις, αλλά πρέπει να κατανοήσεις εσύ τι είναι το ρεύμα αέρος.
Χωρίς να γνωρίζω τον χώρο δεν μπορώ να σου πω αν υπάρχει προστασία ή όχι.
 
Back
Top