Αναπαραγωγή Πόσες μέρες κάνουν να βγουν από το αυγό οι κότες νανάκια;

Πάνος Τ

PB New Member
Εγγραφή
27 Αυγ 2017
Μηνύματα
29
Πόλη
Βόλος
Μία ερώτηση θέλω να κάνω τα αυγά από τα νανάκια για κλωσσημα σε κότα κλωσα πόσες μέρες κάνουν να βγουν; Επειδή είναι ποιο μικρά λέω μήπως βγαίνουν νωρίτερα
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλημέρα Πάνο! Η επώαση των αυγών της κοινής όρνιθας (κότας) διαρκεί 21 με 22 ημέρες. Παρόλο που είναι διαφορετικές ράτσες, το είδος παραμένει το ίδιο και λογικά θα ισχύει παρόμοια διάρκεια επώασης. :)
 
Μία ερώτηση θέλω να κάνω τα αυγά από τα νανάκια για κλωσσημα σε κότα κλωσα πόσες μέρες κάνουν να βγουν; Επειδή είναι ποιο μικρά λέω μήπως βγαίνουν νωρίτερα
Ναι όντως βγαίνουν νωρίτερα στις 19 με 20 μέρες
 
Πραγματικά εάν μετρήσεις τις ημέρες θα δεις ότι είναι 18. Και στο Google μπορείς να το δεις. Πραγματικα όμως 18 ημέρες κάνουν, μήπως υπήρχε καθυστέρηση επώασης από άλλο λόγο;
 
21 μέρες και με τον νόμο κάνουν! Το ότι εκκολαπτονται νωρίτερα ευθύνεται σε πολλούς άλλους λόγους όπως η θερμοκρασία! Ποια ράτσα έχεις; Χρησιμοποιείς μηχανή;
 
Παιδιά, άπλα να πω ότι το θέμα είναι από τον Αύγουστο του '18... Ωστόσο είναι κάλο που αναπτύσσεται ξανά από τις γνώσεις που εσείς έχετε να καταθέσετε ώστε να αποτελέσει μια ολοκληρωμένη παρακαταθήκη👍
 
Τέλος πάντων δεν θα επιμείνω άλλο, παραμένω όμως στην άποψη μου. Εγω τα κλασσικά νανάκια και βγαίνουν από κλωσσα!
Μα και εγώ τα κλασσικά νανάκια έχω αλλά και ράτσες και υβρίδια. Έχω βγάλει τόσα κοτοπουλάκια νανάκια αλλά και κανονικά. Εκτός και αν έχεις από αυτά τα νανάκια που είναι όσος είναι ο κοτσυφας.
 
Παιδιά, άπλα να πω ότι το θέμα είναι από τον Αύγουστο του '18... Ωστόσο είναι κάλο που αναπτύσσεται ξανά από τις γνώσεις που εσείς έχετε να καταθέσετε ώστε να αποτελέσει μια ολοκληρωμένη παρακαταθήκη👍
Πραγματικά ούτε οι το είδα!😱 Τουλάχιστον τα είπαμε "αλλά δεν τα συμφωνήσαμε"
[automerge]1553629468[/automerge]
Μα και εγώ τα κλασσικά νανάκια έχω αλλά και ράτσες και υβρίδια. Έχω βγάλει τόσα κοτοπουλάκια νανάκια αλλά και κανονικά. Εκτός και αν έχεις από αυτά τα νανάκια που είναι όσος είναι ο κοτσυφας.
Βρε Γιάννη οκ . Κανονικά νανάκια έχω.Αφου κάνουν 18 ημέρες τι να κάνω!Χρόοονια τώρα. Ομως ας μην το παιδεψουμε άλλο. Μπορει να έκανα λάθος!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top