Γενικά Πόσες νότες έχει ένα raza Espanol;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης crisam
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

crisam

PB New Member
Εγγραφή
16 Νοε 2020
Μηνύματα
186
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει πόσες νότες έχει ένα raza Espanol και αν έχει κάποιες κοινές με timbrado .Το timbtado έχει 12 αναγνωρισμένες νότες. Υπάρχει περίπτωση να χαλάσουν οι νότες σε ένα timbrado αν βρίσκεται στον ίδιο χώρο με ένα raza;και αν ναι πρέπει να διώξω το raza; Δεν με ενδιαφέρει η περίπτωση διαγωνισμού
 
Μπορεί κάποιος να μου πει πόσες νότες έχει ένα raza Espanol
Πρόκειται για καναρίνι εμφάνισης και όχι φωνής.
Υπάρχει περίπτωση να χαλάσουν οι νότες σε ένα timbrado αν βρίσκεται στον ίδιο χώρο με ένα raza;
Πιστεύω πως όχι, δεν θα επηρεαστεί, ειδικά αν πρόκειται για ένα ενήλικο πουλί.
πρέπει να διώξω το raza;
Όχι.
 
Καλημέρα. Τόσο τα τιμπραντο όσο και το raza είναι πουλιά του 21.
 
Το θέμα δεν είναι αν θα επηρεαστεί σε κάποιο βαθμό το τιμπραντο αλλά αν εσύ θα μπορείς να καταλάβεις ότι επηρεάστηκε.
Από τη στιγμή που δεν έχεις το "ευαίσθητο" αυτί ενός κριτή και δεν αποζητάς την τελειότητα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Θα ακούς αυτό που έχει το πουλακι στο DNA του να πει. Δηλαδή νότες τιμπραντο.
 
Οκ. Ξεκίνησα με raza γιατί έχω διαβάσει εδώ στο forum ότι έχουν κάποια κοινά στοιχεία. Αρχικά ξεκίνησαν σαν καναρίνια φωνής και οι φωνές τους " μοιάζουν" με τιμπραντο αλλά δεν έχουν τόσο πλούσιο ρεπερτόριο. Αργότερα αφαιρέθηκαν από καναρίνια φωνής και διαγωνίζονται σαν εμφάνισης. Ισχύει ή κανό λάθος;
 
Back
Top