Γενικά Πόσο κάνει ένα πάροτλετ ταϊσμένο στο χέρι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης descrok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

descrok

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
204
Πόλη
Θεσσαλονίκη
ποσο κανει ενα παρολετ ταισμενο στο χερι γιατι αν ειναι οταν θα γενεισουν τα ζεμπρτακια θα πουλισω τα μικρα και θα παρω κλουβια και ενα ημερο παπαγαλακι που καποτε θα το βαλω να ζευγαρωσει
 
Βασικά όπως λέει και η @Myra πρέπει να βρεις ποιο είδος ταιριάζει στην καθημερινοτητα σου τον ελεύθερο χρόνο που θα διαθετεις για τον παπαγαλο το χώρο και τα χρήματα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
@harabudgie1, εδω λέει οτι οι τιμές ξεκινούν απο 30 άρα μάλλον τα 30 € αφορούν άγρια και οτι τα ταϊσμένα στο χέρι έχουν μεγαλύτερη αξία (υποθέτω)

*πάντως το τάισμα στο χέρι είναι πολύ δύσκολο! απορώ με την υπομονή των εκτροφέων που το κάνουν συστηματικά ! (εγω το έχω κάνει με καρδερινάκια και περιστεράκια και τα είχα παίξει με τα ξυπνητήρια!)
 
Λεει τιμές για μωράκια ανάλογα το χρωμα απο 30 ευρω οταν παρω τηλ θα ενημερωσω
 
παροτλετ σκέφτομαι να παρω για παρεα(αν δεχτουν η δικη μου ελπιζω ναι)τα αλλα τα εχω καθαρα για αναπαραγογη
 
παροτλετ σκέφτομαι να παρω για παρεα(αν δεχτουν η δικη μου ελπιζω ναι)τα αλλα τα εχω καθαρα για αναπαραγογη
Ολα τα ζωα συντροφιας... Καλουνται συντροφιας γιατι με τον τροπο τους μας συντροφευουν. Δεν αντιλαμβανομαι την εννοια "τα εχω για αναπαραγωγη", εμπορος εισαι και ζεις απο αυτο; Ή τα βλεπεις σαν μηχανες αναπαραγωγης και οχι σαν ζωντανες ψυχες;
 
δηλαδή ότι δεν τα εχω να τα εκπαιδευσω (που δεν γινεται κιολας είναι αγρια) αλλα για να τ αμωρα βαιβεα τα εχω και ζωντανες ψυχες τι δεν κανω για αυτα
 
Φιλε Γιαννη,το θεμα με τους εκτροφεις απο αγγελειες, κρυβει πολλες παγιδες και στο λεω φιλικα.
Ειχα μιλησει με τον τυπο που αναφερεις, γιατι φαγωθηκε ενας γνωστος μου.
Δεν εχουν δαχτυλιδια τα πουλακια του, γιατι δεν ανηκει σε καποιο συλλογο λεει.
Αλλα απο αγγελειες καλα παμε!
Δειξε προσοχηκαι σκεψου καλα, πριν αποφασισεις καταληξεις, ενθουσιαστεις προσωρινακαι μετα ερθει η απογοητευση και τα πολλα προβληματα.
Στο λεω εκ πειρας και οχι να στο παιξω εξυπνος, δηλαδη καπου εχω ζυγισει λαθος και εγωκαι το καταλαβα στη πορεια.
Ευτυχως το διορθωσακαι ολα καλα!
 
Back
Top