Αναπαραγωγή Πόσο καιρό θα κάνουν να μεγαλώσουν τα μικρά budgie;

budgie_lover

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2018
Μηνύματα
53
Πόλη
Μέγαρα
Καλημέρα! Το ζευγάρι budgie μου εχει γεννησει 4 αυγα καλα αυτο το ξερετε αλλα την συνεχεια; ωραια λοιπον... Το ενα παπαγαλακι ειχε βγει απο το αυγο του και πεθανε επειδη δεν ειχα βαλει αυγο για να το ταισει η μανα του, μετα γεννηθηκε το αλλο και του βαλαμε αυγο για να το ταισει η μανα του, γεννηθηκε και το αλλο! αλλα ποσο καιρο θα κανουν να μεγαλωσουν! τωρα περιμενω και απο το αλλο αυγο να βγει ο νεοσσος για να δουμε
 
  • Like
Αντιδράσεις: lina
ευχαριστώ ενωω ομως ποτε θα βγουν απο την φωλια και θα γινουν σαν τους γονεις τους και ποτε θα μπορω να τα χωρισω για να τα εκπαιδευσω αυτο λεω
 
Βρε παιδιά, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση για λογιαριασμό της Χριστίνας (όχι ότι μου το ζήτησε το κορίτσι, αλλά πιστεύω ότι θα χρειαστεί σύντομα τις απαντήσεις), πώς στη συνέχεια (και πότε) θα πρέπει να κινηθεί ώστε να μην έχει επόμενη γέννα με αμφίβολα αποτελέσματα λόγω ζέστης και καλοκαιριού;
 
Την έξτρα τροφή θα την μειώσεις στα ενήλικα ώστε να μην τους δημιουργείται η διάθεση να ζευγαρώνουν και διότι δεν θα τη χρειάζονται για να ταΐσουν τα μικρά. Αυτό φυσικά θα συμβεί, όταν τα μωρά μεγαλώσουν και μπορούν να τρέφονται από μόνα τους, που συνεπάγεται ότι θα τα χωρίσεις από τους γονείς.
 
Την έξτρα τροφή θα την μειώσεις στα ενήλικα ώστε να μην τους δημιουργείται η διάθεση να ζευγαρώνουν και διότι δεν θα τη χρειάζονται για να ταΐσουν τα μικρά. Αυτό φυσικά θα συμβεί, όταν τα μωρά μεγαλώσουν και μπορούν να τρέφονται από μόνα τους, που συνεπάγεται ότι θα τα χωρίσεις από τους γονείς.
καλα θα ρωτησω τον μπαμπα μου και θα λαβω απαντηση απο αυτον
 
καλα θα ρωτησω τον μπαμπα μου και θα λαβω απαντηση απο αυτον
Ρώτησε τον μπαμπά σου, δεν έχω αντίρρηση, ίσα - ίσα. Αλλά σε τι δεν σε καλύπτει η δίκη μου απάντηση;
 
Ρώτησε τον μπαμπά σου, δεν έχω αντίρρηση, ίσα - ίσα. Αλλά σε τι δεν σε καλύπτει η δίκη μου απάντηση;
γιατι ο μπαμπας του μπαμπα μου εχει 51 ή πιο πολλα παπαγαλακια και ξερει. Και ο μπαμπας μου οταν ηταν μικρος ειχε εκπαιδέυση ενα μπατζι και το εβαζε στον ωμο του
 
Back
Top