Ασθένειες Πόσο καιρό κάνω θεραπεία με epithol;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ritsa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ritsa

PB New Member
Εγγραφή
13 Φεβ 2019
Μηνύματα
76
Φαίνεται να έχει προσβολή απο ακάρεα
Και τι κανω σε αυτη την περιπτωση; Να το χωρισω το ζευγαρη; Η θηλυκια κλωσσαει.

61041

Πηγα και πηρα μια κρεμα( beaphar Epithol -en Wondzalf).
Ειναι η σωστη;
Για ποσο καιρο η θεραπεια;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ασφαλώς και όχι.
Θα περιμένεις να μεγαλώσουν κάπως τα μικρά και στη συνέχεια θα περιποιηθείς τα πόδια των πουλιών με epithol

Έχει και στο πρόσωπο Γιάννη και πολύ φοβάμαι ότι με τα ταΐσματα στο στόμα θα κολλήσουν όλα, θηλυκό και μικρά.

Πόσες ημέρες κλωσάει ως τώρα;
 
Πόσες ημέρες κλωσάει ως τώρα;
Τα μικρα δεν εχουν βγει ακομα ξεκινησε να καθεται πριν 7 μερες. Τι να κανω τελικα φιλοι μου; Δεν πρεπει να ξεκινησω την θεραπεια αμεσα;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Τα μικρα δεν εχουν βγει ακομα ξεκινησε να καθεται πριν 7 μερες. Τι να κανω τελικα φιλοι μου; Δεν πρεπει να ξεκινησω την θεραπεια αμεσα;

Οποιαδήποτε παρέμβασή σου τη δεδομένη στιγμή, θα έχει αρνητικές επιπτώσεις με πιθανότερη την εγκατάλειψη της φωλιάς από το θηλυκό. Οπότε κάνε ότι σε συμβούλευσε ο @misalouris και δεν θα βγεις χαμένη.
 
Θα χρειαστεί να κάνουμε και μια εφαρμογή στα μικρά μετά τον απογαλακτισμό τους έτσι ή αλλιώς.
Καλησπερα εχω ξεκινησει την θεραπεια εδω και 3 μερες.Αυτο που βλεπω ομως ειναι οτι ολη η κατω μερια τους το φτερωμα τους ειναι σαν να εχουν κανει μπανιο. Τι κανουμε;
 
Αυτο που βλεπω ομως ειναι οτι ολη η κατω μερια τους το φτερωμα τους ειναι σαν να εχουν κανει μπανιο. Τι κανουμε;
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, όταν σταματήσεις την θεραπεία και αρχίσουν να κάνουν μπανάκι θα φτιάξουν.
Να βάζεις μικρή ποσότητα αλοιφής.
Τα μικρά γεννήθηκαν;
 
Αρχικά θα πρέπει να βάζουμε σωστά την κρέμα.
Ελάχιστη ποσότητα στα δάχτυλά μας.. και ελαφρό μασάζ στα πόδια ώστε να εισχωρήσει κάτω από τις "φολίδες".
Αν κάνουμε σωστά τα παραπάνω.. Δεν λερώνονται τα πουλιά...
[automerge]1552071880[/automerge]
Τώρα για τη συχνότητα...
Ανάλογα με την περίπτωση...
Βάζουμε κάθε μέρα για μια βδομάδα στις δύσκολες περιπτώσεις... και στη συνέχεια κάθε δύο ή τρεις μέρες.
Πολύ πιο αραιά στις ελαφρύτερες περιπτώσεις.
 
Back
Top