Γενικά Πόσο κοστίζει ένας παπαγάλος Κοκατίλ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης paris27
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδια μου κανουν εντυπωση οι τιμες που διαβαζω για ολα σχεδον τα πουλια. Εδω στην Κυπρο οι τιμες ειναι πολυ πιο χαμηλες. Τα κοκατιλ κοστιζουν γυρω στα 20 ευρω,τα κοινα παπαγαλακια και οι ζεπρες 5 ευρω, τα κοινα καναρινια 17-18, ενω τα γκλοστερ και τα κοκκινα που ειναι οι ρατσες που εκτρεφω κοστιζουν μεταξυ 60-80 ευρω το ζευγαρι αναλογα με την ποιοτητα των πουλιών.
 
Παιδια μου κανουν εντυπωση οι τιμες που διαβαζω για ολα σχεδον τα πουλια. Εδω στην Κυπρο οι τιμες ειναι πολυ πιο χαμηλες. Τα κοκατιλ κοστιζουν γυρω στα 20 ευρω,τα κοινα παπαγαλακια και οι ζεπρες 5 ευρω, τα κοινα καναρινια 17-18, ενω τα γκλοστερ και τα κοκκινα που ειναι οι ρατσες που εκτρεφω κοστιζουν μεταξυ 60-80 ευρω το ζευγαρι αναλογα με την ποιοτητα των πουλιών.

😱 Μήπως να κανονίζαμε να μας στείλεις μερικά πουλιά :D
 
Μαλλον εσεις πρεπει να μας στειλετε αφου τα πουλια που εισαγονται ειναι απο βορειες κυριως χωρες(βελγιο, ολλανδια, γερμανια), με αποτέλεσμα να ειναι ακαταλληλα για αναπαραγωγη απο τον πρωτο χρονο, αφου υπαρχει μεγαλη διαφορα θερμοκρασιας και καιρικων συνθηκων.🙄
Οποιος κανει το ταξιδακι του στην Κυπρο το σπιτι μου ειναι ανοικτο και για φιλοξενια αλλα και πουλακια θα του δωσω
 
Paidia, an kserete kanena Pet sto Rethimno...doste mou dieuthinsi...mporei na pao se kanena mina...tha rikso mia matia...
 
Για ήμερο ή άγριο κοκατιλ;
Στην Αθήνα εχω δει 20Ε άγρια κοκατιλ χωρίς δαχτυλίδι σε άθλιο πετσοπ, 35-40 αγρια σε νορμαλ πετσοπ, 60-70 ήμερα εκτροφέα και 120Ε (!) ήμερο απο πετσοπ.
 
Back
Top