Γενικά Πόσο κοστίζει ένας Zako και τι κλουβί χρειάζεται;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jim7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jim7

PB New Member
Εγγραφή
24 Νοε 2013
Μηνύματα
3
Γεια σας. Ειμαί καινούριος στην σελίδα και γενικώς στο άθλημα. Για αρχή θα σας ζητήσω χίλια συγγνώμη για τα greeklish αλλά έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ζακό παπαγάλο θα ήθελα να μου πείτε πόσο κοστίζει και τι περίπου κλουβί χρειάζεται. Ευχαριστώ πολύ. :D
 
Καλως ηρθες στο φορουμ μας! Συγγνωμη που θα βγω οφ τοπικ αλλα ως ςρχαριος με τα πουλια θεωρω πως το να παρεις ενα Ζακο ειναι δυσκολο εγχειρημα καθως ειναι παπαγαλοι που χρειαζονται πολυ εμπειρια... Θα σου προτεινα πριν αποφασισεις να παρεις παπαγαλο αλλα και το ειδος που θες να το ψαξεις πολυ! Οι παπαγαλοι ειναι ψυχουλες και χρειαζονται πολυ φροντιδα οπως ολα τα ζωακια.. Πρεπει να εισαι προετοιμασμενος! Γι αυτο διαβασε πολυ! Και ρωτα να μαθεις απο ανθρωπους που εχουν παπαγαλους να σου πουν τι χρειαζονται για να ειναι ευτυχισμενοι και υγιεις! Συγγνωμη που ειμαι εκτος θεματος!

Φιλικα!
Αλίκη!
 
Γεια σου καλώς ήρθες! Αν δεν έχεις ήδη ενημερωθεί, γενικά συμφωνώ με όσα σου είπε η Αλίκη πιο πριν. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Συγκριτικός-πίνακας-ειδών-παπαγάλων-project.7745/ και ό,τι άλλο θέλεις, θα σε ενημερώσουν άτομα που έχουν ζακό γιατί προσωπικά δεν έχω εμπειρία και παρ' όλο που κι εμένα μου αρέσουν πολύ δεν τόλμησα να αποκτήσω κάποιον
 
Πουλι μαζι με καταλληλο κλουβι θα φτασουν τα 800-1000 ευρω σιγουρα, αν οχι παραπανω. Βαλε και πατηθρες, παιχνιδια, καταλληλα ανοιξειδωτα δοχεια φαγητου και νερου οπως και καταλληλη τροφη. 😉

Εχεις ενημερωθει για το ειδος, διατροφικες αναγκες, ενασχοληση; Επισης αν ψαξεις για πουλι ταισμενο στο χερι καλο θα ηταν να βρεις ενα που εχει ταιστει κι απο τους γονεις τους (οσο περισσοτερο τοσο καλυτερα) και μακρια απο κλωσσομηχανες. Ακομη να θυμασαι οτι τα ζακουδακια αργουν αρκετα να απογαλακτιστουν και να μην προτιμησεις πουλακι που μπορει να βρεις και σου πει αυτος που το δινει οτι π.χ. ειναι 3 μηνων κι απογαλακτισμενο. :)
 
οχι ενταξει απο γνωσεις το εχω απλος δεν ξερω ποσο κοιμενονται οι τιμες
 
Back
Top