Διατροφή Πόσο συχνά δίνω αυγοτροφή στο Ringneck μου;

myiang03

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιουν 2016
Μηνύματα
112
Πόλη
Λευκωσία
Παιδιά αγόρασα στο πουλι αυγοτροφή. Κάθε ποσο να το βάζω και κάθε πόσο να του αλλάζω την ταιστρα που έχει αυγοτροφή;
 
Τι αυγοτροφή του πήρες; Μπορείς να πεις μάρκα και αν είναι ξηρή ή πατέ; Τώρα που είναι μικρό και μέρα παρά μέρα. Αλλά πες μας την αυγοτροφή για να δούμε αν μπορείς να την αφήνεις όλη μέρα ή πρέπει να την αφαιρείς.
 
Ωχ αυτο δεν το ηξερα θα σας πω και την δικη μου που την αφηνω 2-3 μερες
 
Είναι χύμα. Την φτιάχνει ο ιδιοκτήτης του πετ σοπ εκεί. Μου είπε ειναι καλύτερα να πάρω απο αυτή παρα συσκευασμένη σε ρικνεκ. Τώρα δεν ξέρω τι να πω
 
Τώρα δεν ξέρω τι να πω
Όχι, έχεις ένα μωρό πουλάκι, να πάρεις μια επώνυμη συσκευασμένη αυγοτροφή. Εσύ κάνεις τόσες προσπάθειες για το πουλάκι σου, ο μαγαζάτορας θα κρίνει το μέλλον του;
 
Το είδα μια ματιά! Θα πάω το απογευμα να δω τι συσκευασμένα έχει εκει στο μαγαζι γιατι μένω κύπρο και δεν μπορω να παραγγειλω απο εκεί!
 
Αν μενεις Λεμεσο εχει μεγαλα pet shop και εχει επιλογες πολλες. Εχει ομως αυγοτροφες που δεν υπαρχουν στην Κυπρο. Αλλα ειναι ελαχιστες.
 
Αυτη που περιεχει και αυγο! Στο δευτερο μπωλακι, στο πρωτο μιγμα σπορων με πελλετς

H XtraVital Parrot Food είναι νόστιμη και ισορροπημένη τροφή η οποία παράχθηκε σε συνεργασία με ειδικούς διατροφολόγους, κτηνιάτρους και ειδικούς σε πτηνά. Η XtraVital συνδυάζει φρούτα, μεγάλη ποικιλία επιλεγμένων σπόρων και συμπλήρωμα αυγών ώστε να δημιουργηθεί μία πλήρης τροφή η οποία δίνει σωστή καθημερινή και θρεπτική ισορροπία, που συστήνεται για τους παπαγάλους. Το XtraVital περιέχει Echinacea, ένα εκχύλισμα που διατηρεί ένα υγιές ανοσοποιητικό σύστημα, ενθαρρύνει την ταχεία αποκατάσταση μετά από την ασθένεια και ενισχύει το πτέρωμα και γενικά την καλή κατάσταση σε όλα τα πτηνά. Η αλλαγή από την υπάρχουσα τροφή σε XtraVital δεν απαιτεί περίοδο προσαρμογής.
 
Αυτη που περιεχει και αυγο! Στο δευτερο μπωλακι, στο πρωτο μιγμα σπορων με πελλετς
Ναι έχεις δίκιο οι τροφές της beaphar έχουν και αυγοτροφή μέσα. Όχι δεν πειράζει να την αφήνεις γιατί είναι ξηρή, όμως συνέχεια αυτή την τροφή του δίνεις; Ή την εναλλάσσεις;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ναι έχεις δίκιο οι τροφές της beaphar έχουν και αυγοτροφή μέσα. Όχι δεν πειράζει να την αφήνεις γιατί είναι ξηρή, όμως συνέχεια αυτή την τροφή του δίνεις; Ή την εναλλάσσεις;
Στο πρωτο μιγμα σπορων
VERSELE LAGA Premium Prestige
(Σύνθεση: prązkowy ηλίανθος, λευκός ηλίανθος, σιτάρι, καλαμπόκι, βρώμη, Λιβάδι σαφράν, ξεφλούδισαν τα φυστίκια, τα unshelled φιστίκια, ΜΗΛΟ, φαγόπυρο, κάνναβη, αναποφλοίωτο ρύζι, καλαμπόκι, ψημένα φυστίκια pini.)
και πελλετς Nutribird P15
product_thumb.php

Στο δευτερο μπωλακι αυτην
κατα τ αλλα λαχανικα και φρουτα (καρπουζι ροδακινα πεπονι και λιγο συκο απο την συκια μας καθε μερα, τωρα που αρχισανε (την κορυφη του μονο)
 
Παιδια πήγα για σπόρους και του αγόρασα αυτους. Είναι καλό; Σπαει μονο τα σποριά. Τα φρουτα δεν τα τρωει που έχει μέσα. Απλα τα πετάει κατω δεν τα παιρβει καθόλου.image.webp
 
Η τροφή είναι καλή, ο παπαγάλος σου ζουζούνι :)
Με έχει τρελλάνει στα δαγκώματα. Εχω τρελλαθεί. Ενω με τον αδερφο μου είναι το αντιθετο. Καθεται μια χαρα σαν μωρακι σκυβει και το χαιδευει. Μολις δει εμενα και το χερι μου θέλει να τα δαγκωσει ολα και τρελλενεται!
 
Back
Top