Διατροφή Πόσο συχνά κάνει να δίνουμε κανέλα Κεϋλάνης;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lazos14
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lazos14

PB New Member
Εγγραφή
17 Ιουν 2020
Μηνύματα
51
Πόλη
Αγία Νάπα
Διαβασα σε καποιο ποστ της σελιδας πως κανει καλο η κανελα κευλανης η γνησια,στους φιλους μας,
και βρηκα σε ενα καταστημα βιολογικων και αγορασα.ο φιλος μου ο Lαζος εχει ξετρελαθει και κανει ενα στικ κανελας κομματια μεσα σε 3 λεπτα.. Ασυμφορος φυσικα αλλα το θεμα ειναι πως η ποσοτητα κανελας που καταναλωνει ειναι ανυπολογιστη μιας και και την κανει κομματια και την παραταει υστερα, αλλα το θεμα ειναι υπαρχει περιπτωση να παθει κατι εαν του αφηνω ενα στικ τη μερα στ κλουβι του και το καταστρεφει την ιδια στιγμη? Θελω να πω,η προσληψη της κανελας απτν οργανισμο του, να του δινω ας πουμε ενα στικ την εβδομαδα καλυτερα η δεν υπαρχει πιθανοτητα ζημιας? Γνωριζει καποιος?
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
@lazos14 απ'ότι ξέρω δεν χρειάζεται να περιορίσεις την ποσότητα. Καλύτερα όμως να μας πουν οι ειδικοί.
[automerge]1597064311[/automerge]
@lazos14 απ'ότι ξέρω δεν χρειάζεται να περιορίσεις την ποσότητα. Καλύτερα όμως να μας πουν οι ειδικοί.
 
του αρεσει πολυ να το μασουλαει και να το καταστρεφει,το αγχος μου ηταν το κατα ποσον ειναι βλαβερο για τον ιδιον γιατι εχω βαλει 3 4 στικ διασπαρτα στα μερη που παιζει και δεν σκεφτηκα μηπως ηταν υπερβολικο!8νκσ για τη βοηθεια
 
Back
Top