Γενικά Πότε αρχίζουν να φωνάζουν τα κοκατίλ;

Δημήτρης πα.

PB New Member
Εγγραφή
16 Δεκ 2018
Μηνύματα
27
Πόλη
Πάτμος
Καλησπέρα παρέα! Συνήθως πότε αρχίζουν να φωνάζουν τα κοκατιλ; δεν το έχω ακούσει καμία φορά.. υπάρχει κάτι συγκεκριμένο πού θά τό κάνει να κελαϊδάει;
 
Καλησπέρα παρέα! Συνήθως πότε αρχίζουν να φωνάζουν τα κοκατιλ; δεν το έχω ακούσει καμία φορά.. υπάρχει κάτι συγκεκριμένο πού θά τό κάνει να κελαϊδάει;

εξαρταται και απο το πουλακι! τα θυληκα κανουν μονοτονους ηχους ενω τα αρσενικα εχουν μεγαλυτερη ποικιλια! απο τους 3-4 μηνες και μετα ξεκινανε!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα παρέα! Συνήθως πότε αρχίζουν να φωνάζουν τα κοκατιλ;
Να φωνάζουν, αρχίζουν από όσο είναι ακόμα στη φωλια...ζητώνταςσ τροφή από τους γονείς τους και προσπαθώντας να φάει το καθένα πρωτο από τα αδέλφια του...

δεν το έχω ακούσει καμία φορά.. υπάρχει κάτι συγκεκριμένο πού θά τό κάνει να κελαϊδάει;
Δηλαδή το δικό σου είναι τελείως άφωνο;Δε βγάζει κανένα ήχο-φωνούλα;
Θα το κάνει να κελαηδίσει ή να φωνάξει (αν είναι κορίτσι, μονότονα) η προσπάθεια του να επικοινωνήσει μαζί σου.Αυτό γίνεται όταν υπάρχει από μεριά μας προσπάθεια επικοινωνιας... Με σφυρίγματα, μικρές λέξεις και επαφή.
Αν δε του σφυράς σκοπους(σε περίπτωση που είναι αγόρι) δε θα σου σφυρίξει κι εκείνο αντίστοιχα στο μελλον.
 
Του μιλάω του τραγουδάω του σφυρίζω και πολύ σπάνια βγάζει ένα σφύριγμα αυτό
[automerge]1545461486[/automerge]
Καλημέρα παρέα! Έχω ακόμα κάποιες απορίες! Πότε βάζουμε άμμου;
Αυγό δεν τρώει υπάρχει κάποιο αντικαταστατο;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top