Αναπαραγωγή Πότε είναι η εποχή ζευγαρώματος των Budgie;

Μεσολογγι

PB Member
Εγγραφή
30 Οκτ 2008
Μηνύματα
108
Πόλη
Μεσολόγγι
Ποτε ειναι η εποχη ζευγαρωματος Budgie ;Εχω δυο Budgie. Ειναι πολυ μικρα σε ηλικια και δεν θελω να ζευγαρωσουν ακομα. Οι μυτες τους δεν εχουν βγαλει χρωμα ακομα αλλα στο ενα παει προς το μπλε και το αλλο προς το καφε. Τα εχω σε ενα μεγαλουτσικο κλουβι. Ταιζονται, φιλιουνται χαιδευει το ενα το αλλο. Δεν πιστευω να ζευγαρωσουν. Να τα χωρισω;
 
Ποτε ειναι η εποχη ζευγαρωματος Budgie ;Εχω δυο Budgie. Ειναι πολυ μικρα σε ηλικια και δεν θελω να ζευγαρωσουν ακομα. Οι μυτες τους δεν εχουν βγαλει χρωμα ακομα αλλα στο ενα παει προς το μπλε και το αλλο προς το καφε. Τα εχω σε ενα μεγαλουτσικο κλουβι. Ταιζονται, φιλιουνται χαιδευει το ενα το αλλο. Δεν πιστευω να ζευγαρωσουν. Να τα χωρισω;

Δεν υπαρχει λογος να τα χωρισεις εαν δεν ζευγαρωνουν. Εαν αργοτερα ξεκινησουν να ζευγαρωνουν παλι δεν χρειαζεται να τα χωρισεις, εαν προκυψει κατι τετοιο αντιμετωπιζεται και αλλιως αλλα το συζηταμε αφου και εαν προκυψει. 😉 Η εποχη τους ειναι το φθινοπωρο και την ανοιξη. Ειναι επισης καλο τα θηλυκα Budgies να ειναι περιπου ενος ετους για να γεννησουν.
 
Επίσης, παρατηρούν την περιοχή πάνω από τον γυναικείο Budgie ράμφος του. Κατά τη διάρκεια της περιόδου αναπαραγωγής, αυτό θα είναι ένα σκούρο καφέ χρώμα. Επίσης, θα έχει μια πρόχειρη υφή. Σε άλλες εποχές του έτους, θα είναι ωχρό και ομαλή.
 
Back
Top