Φροντίδα Πότε είναι η κατάλληλη ηλικία για να εκπαιδεύσεις το cockatiel;

Εγγραφή
15 Δεκ 2013
Μηνύματα
10
Γεια σας ονομάζομαι Κώστας, έχω ένα κοκατίλ εδώ και ένα μήνα περίπου ταισμένο στο χέρι.
Σε κάμποσο κλείνει τους 2 μήνες και ελπίζω να σταματήσει και την κρέμα.
Είναι πολύ ήμερο το έχω κακομάθει λιγάκι με το να ειναι δίπλα μου η πάνω μου αλλά τεσπα, σημασία έχει ότι θέλω να τον εκπαιδεύσω και θέλω να μάθω τι λιχουδιά να χρησιμοποιήσω( τωρα τρωει μονο κρεμα και ελαχιστα σπορους) και πότε να ξεκινήσω.

Επίσης αν μπορειτε να μου στειλετε μερικες φωτο απο κλουβια και πως ειναι τακτοποιημενα τα πραγματα μεσα θα 'ητανπολύ χρήσιμο...
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
 
Καλωσηρθες στην παρεα μας!
για την εκπαιδευση μπορεις να χρησιμοποιεις φυσικο τσαμπι κεχρι που ειναι καπως ετσι
images

η σπιτικο στικ (συνταγη μπορεις να βρεις εδω Παρασκευή σπιτικού Stick για πουλιά).Αν δεν μπορεις να φτιαξεις σπιτικο θα σου προτεινα να μην παρεις αγοραστο, προτιμησε να αγορασεις φυσικο κεχρι
οτι απ τα δυο και να χρησιμοποιησεις δεν θα του το δινεις αλλες ωρες για να εχεις μεγαλυτερη αποτελεσματικοτητα στην εκπαιδευση αλλα και επειδη το στικ κυριως ειναι αρκετα παχυντικο.
δες αυτο το θεμα, ειναι παρομοια περιπτωση Cockatiel 50 ημερών – Διαδικασία απογαλακτισμού
 
Back
Top