Γενικά Πότε θα αρχίσει να κελαηδά το 8 μηνών καναρίνι μου;

Nicholas Marcou

PB New Member
Εγγραφή
12 Δεκ 2020
Μηνύματα
11
Πόλη
Λευκωσία
Γεια σας και πάλι, έχω ένα καναρίνι κίτρινο αρσενικό, μάλλον είναι φετεινο (ίσως να είναι 8 μηνών περίπου), θα ήθελα να ρωτήσω πότε θα αρχίσει να κελαηδά? Του βάζω απο το YouTube κελάηδημα καναρινιού για να ακούει, φουσκώνει το λαιμό του και κάνει ότι κελαηδά, αλλά δεν ακούγεται τίποτε, ούτε καν σε χαμηλή ένταση, είναι σαν να και βλέπεις τηλεόραση στο αθόρυβο. Κανονικά πότε αρχίζει να κελαηδά ένα αρσενικό καναρίνι? Ευχαριστώ
 
@Nicholas Marcou Καλησπερα!Το καναρινακι αν ειναι αρσενικο και αν ειναι 8 μηνων επρεπε να χαλαει τον κοσμο!Τα δικα μου 3-4 μηνων ειχαν αρχισει και κελαϊδουσαν!

Το λαιμουδακι του κανει να το πω ετσι τους "σπασμους" για να τραγουδησει αλλα δεν βγαινει ηχος;για να λες: μαλλον ειναι φετινο και ισως 8 μηνων καποιος αλλος το ειχε φυσικα!Ξερεις αν τραγουδουσε πριν;ουτε μια φωνη;να κανει ενα τσιπ;ουτε τιποτα δεν εχεις ακουσει;
 
Το αγόρασα απο Pet Shop 24 Οκτωβριου 2020, αλλα είναι σίγουρα αρσενικό, γιατι φουσκωνει το λαιμο του (και κανει αυτους τους σπασμους στο λαιμο) και κανει ταχα πως τραγουδα αλλα χωρίς να ακουγεται κατι (τραγουδα στο αθόρυβο). Κανει ομως τσιπ τριπ μεσα μεσα. Τωρα δεν ξέρω τι να κάνω με αυτο το καναρίνι, να το κάνω ανταλλαγη με άλλο αρσενικο μαλλον ή να περιμένω ακόμα λίγο καιρο να δώ μήπως και ξακινήσει να κελαηδά δυνατά...
 
Τωρα δεν ξέρω τι να κάνω με αυτο το καναρίνι, να το κάνω ανταλλαγη με άλλο αρσενικο μαλλον ή να περιμένω ακόμα λίγο καιρο να δώ μήπως και ξακινήσει να κελαηδά δυνατά...
Να περιμένεις. Αν είναι αρσενικό θα αρχίσει σύντομα να κελαηδά κανονικά.

 
Back
Top