Αναπαραγωγή Πότε θα ετοιμάσει τη δεύτερη γέννα η καρδερίνα μου;

vaggelxen

PB New Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2014
Μηνύματα
7
καλημερα σε ολους! Εχω ενα ζευγαρι καρδερινες που πηρα δυο μικρα καρδερινακια! Εδω και περιπου 10 μερες δεν θα επρεπε να ειχε κανει παλι φωλια για την δευτερη γενα; Ευυχαριστω!
 
καλημερα σε ολους! Εχω ενα ζευγαρι καρδερινες που πηρα δυο μικρα καρδερινακια! Εδω και περιπου 10 μερες δεν θα επρεπε να ειχε κανει παλι φωλια για την δευτερη γενα; Ευυχαριστω!
Θεωρώ πως βιάζεσαι...
Στη θέση σου θα παρακαλούσα να εξελιχθούν όλα ομαλά και τα δύο μικρά να μεγαλώσουν χωρίς προβλήματα...
Η δεύτερη γέννα έπεται ως προτεραιότητα και θα πρέπει να σε απασχολεί λιγότερο.
Βάλε εσύ τη δεύτερη φωλιά και το απαραίτητο υλικό... και μείνε "συντονισμένος" μέχρι να σου απαντήσουν οι ειδικοί...
 
να πω οτι τα μικρα εινα 38 ημερων πλεον! Τα εχω χωρισει και τρωνε κανονικα μονα τους!
 
να πω οτι τα μικρα εινα 38 ημερων πλεον! Τα εχω χωρισει και τρωνε κανονικα μονα τους!
Αυτό αλλάζει πολύ τα πράγματα..
Αν ήταν καναρίνι θα σου έλεγα πως τέλος για φέτος... όμως θα περιμένω μαζί σου τις γνώμες και των υπολοίπων που γνωρίζουν σχετικά.
 
Οι άγριες καρδερίνες έχουν ακόμα φωλιές αλλά βαδίζουν προς το τέλος της αναπαραγωγικής περιόδου.
Δώσε στα πουλιά ότι χρειάζονται και αν το θέλουν θα προχωρήσουν σε 2η γέννα. Ακόμα υπάρχει χρόνος.
Ότι και να κάνουν 2 καρδερινάκια είναι καλά για φέτος.
 
Οι άγριες καρδερίνες έχουν ακόμα φωλιές αλλά βαδίζουν προς το τέλος της αναπαραγωγικής περιόδου.
Δώσε στα πουλιά ότι χρειάζονται και αν το θέλουν θα προχωρήσουν σε 2η γέννα. Ακόμα υπάρχει χρόνος.
Ότι και να κάνουν 2 καρδερινάκια είναι καλά για φέτος.
ευχαριστω πολυ! Εχω βαλει παλι την φωλια εδω και 5 μερες και οτι πρεπει να εχουν για να κανουν αν θελουν! Ισως το λαθος μου ηταν οτι χωρισα τον αρσενικο γιατι την πειραζε οταν ειχε αυγα!
 
Back
Top