Αναπαραγωγή Πότε θα ζευγαρώσουν τα budgie μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mirsini
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Mirsini

PB New Member
Εγγραφή
30 Δεκ 2016
Μηνύματα
2
Πόλη
Λευκάδα
Γεια σας!
Έχω 2 badgie το θηλυκό το πήρα το καλοκαίρι 2016( ήταν μικρούλι και μου είπαν ότι είναι αρσενικο) και το αρσενικό το πήρα αργότερα.
Τον Σπτεββριο-Οκτώμβριο περίπου έκαναν ένα αυγό και εκεί κατάλαβα ότι ήταν κορίτσι...
Αλλά... Το θηλυκό έσπασε νωρίς το αυγό και δεν είχε γίνει αρκετά για να το σπάσουν... μέχρι και σήμερα πέρασαν αρκετή μήνες 4-5
Σήμερα 12-2-2017 περιμένω ακόμα να γεννήσουν αυγο... Πότε νομιζεται..
 
Μυρσίνη μου καλώς ήρθες στην παρέα μας και να χαίρεσαι το ζευγαράκι σου!

Σήμερα 12-2-2017 περιμένω ακόμα να γεννήσουν αυγο... Πότε νομιζεται..
Δεν υπάρχει απάντηση στο ερώτημά σου. Όταν θα είναι έτοιμα θα ζευγαρώσουν και θα έρθει και το αυγό.

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μας πει τι τα ταίζεις και που έχεις το κλουβί; Βλέπεις να ταίζονται και να αλληλεπιδρούν; Πως τα πάνε μεταξύ τους; :)
 
Μυρσινη καλησπέρα! Καλώς ηρθες στο φόρουμ και στους " LOS BUDGIESTAS " ! Να σου ζήσει το ζευγάρι! Αν θέλεις ανέβασε φωτογραφίες των πουλιών για να βεβαιωθούμε οτι ειναι ζευγάρι και περίπου την ηλικία τους! Απο κει και μετα οπως λεει παραπάνω και η Αλίκη, πες μας κάποια πράγματα για την διατροφή τους και την σχέση τους! Φωλιά τους έχεις βάλει;
 
Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μας πει τι τα ταίζεις και που έχεις το κλουβί; Βλέπεις να ταίζονται και να αλληλεπιδρούν; Πως τα πάνε μεταξύ τους; :)
Ταιζονται παίζουν και τα πάμε μια χαρά μεταξύ τους τους τροφή από πετ σοπ με διαφορά σποράκια επεισης έχουν φαγητό βιταμίνες μπορώ να σας στείλω φογραφιες [x] [x]
Γύρισα

Φωτογραφίες μου είναι λιγάκι δύσκολο να στείλω γιατί γράφω με κινητό
Αλλά θα προσπαθήσω

Θα πάρω ένα μεγαλύτερο κλουβί στα budgie μου για να είναι πιο άνετα
 
Back
Top