Γενικά Πότε θα κάνουν συνεχείς ήχους οι καρδερίνες μου;

coolato967

PB New Member
Εγγραφή
26 Νοε 2008
Μηνύματα
2
Πόλη
Λεμεσός
γεια σας παιδιά,

έχς ένα μικρό πρόβλημα με τις καρδερίνες μου... ειναι 2 αρσενικά σε ξεχωριστά κλουβιά και τα 2 ειναι 1,5 χρονο με 2. αναρωτιεμαι πότε θα αρχήσοθν να κάνουν συνεχεσ ηχους...

Ευχαριστώ
 
η καρδερίνα θα αρχίσει να κελαιδάει πλήρως όταν πυρώσει και θα είναι έτοιμη να ζευγαρώσει
 
Αυτό είναι στάνταρντ;Δεν κελαηδάει την υπόλοιπη περίοδο; Συγνώμη εάν η ερώτησή μου ακούγεται αφελής μα δε γνωρίζω
 
Οι καρδερινες κελαιδανε ολο τον χρονο.. Εκτος απο τις περιοδους ζεστης και πτερορροιας(και οχι απολυτα).
Αληθεια τι εννοεις με το συνεχη ηχο;Δεν ειναι καναρινι...η φωνη τους διακρινεται για την πολυπλοκοτητα και οχι για την διαρκεια.Αν κελαιδουσαν μονο οταν ειναι πυρωμενες θα ηταν αρκετα απογοητευτικο.
 
ναι δεν έχεις άδικο σοφία αλλά από ότι κατάλαβα ρωτάει πότε το πουλί κελαιδάει στο maximum
 
Αυτο θα με ενδιεφερε κ εμενα αφου προσφατα μου χαρισαν μια καρδερινα μικρη σε ηλικα αλλα οχι μωρο και μου ειπε ενας φιλος που ασχολειται πολυ, να μην περιμενω ακομα να την ακουσω αλλα απο Μαρτη και επειτα που ειναι η περιοδος ζευγαρωματος για εκεινες... Ελπιζω να μην την ακουω μονο για καναδυο μηνες αλλα για πιο πολυ καιρο! Το αρσενικο μου καναρινι παντως δεν βαζει γλωσσα μεσα του απο τωρα!
 
γεια σας παιδιά,

έχς ένα μικρό πρόβλημα με τις καρδερίνες μου... ειναι 2 αρσενικά σε ξεχωριστά κλουβιά και τα 2 ειναι 1,5 χρονο με 2. αναρωτιεμαι πότε θα αρχήσοθν να κάνουν συνεχεσ ηχους...

Ευχαριστώ
Τις καρδερίνες τώρα τις πήρες;Είναι σίγουρα αρσενικές;
 
Back
Top