Αναπαραγωγή Πότε να βάλω τα καναρίνια μου να ζευγαρώσουν;

Georgios P

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαρ 2022
Μηνύματα
2
Πόλη
Πελοπόννησος
Γεια σας. Σας στέλνω αυτό το μήνυμα για να ρωτήσω πότε να τα βάλω να ζευγαρώσουν. Έχω μια θηλυκιά η οποία την έχω μία εβδομάδα. Αντίθετα ο αρσενικός είναι αρκετό καιρό στο σπίτι μας. Τα έχω τα καναρίνια σε κοντινή απόσταση αλλά δεν μπορούν να βλέπονται όμως "συνομιλούν". Στη συνέχεια νομίζω πως πρέπει να τα αφήσω να δούνε ο ένας τον άλλον. Όμως για πόσο καιρό; Γενικά εγώ θέλω να γνωριστούν και να ζευγαρώσουν. Αλλά πώς θα το κάνω; Γενικά θέλω να μάθω τι πρέπει να κάνω. Σας ευχαριστώ
 
Αρχικά για κράτησε τα 2 πουλακια σε προληπτική καραντίνα 40 ημερών σε διαφορετικά κλουβιά και σε διαφορετικούς χώρους. https://community.petbirds.gr/threads/Καραντίνα-στα-πτηνά.17677/
Στη συνέχει διάβασε τα παρακάτω άρθρα.
[automerge]1647453243[/automerge]
 
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που απάντησες. Απλα δεν κατάλαβα καλά τη είναι η καραντίνα. Μήπως είναι το να τα έχουμε σε διαφορετικά κλουβιά αλλά να μην βλέπει το ένα το άλλο? Πολύ χρήσιμα εκείνα τα άρθρα και θα βοηθήσουν σε πολύ μεγάλο βαθμό. Απλά επειδή εγώ είμαι καινούργιος Στο κομμάτι με τα καναρίνια Δεν ξέρω πολύ καλά Πώς να τα γνωρίσω. Μέχρι τώρα τα καναρίνια μου τα έχω χώρια και δεν βλέπονται. Μετά όμως τι κάνουμε? Πάντως σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
 
Απλα δεν κατάλαβα καλά τη είναι η καραντίνα
Όταν έρχεται ένα νέο πουλάκι καλό θα είναι να μην το βάζουμε κατευθείαν μαζί με τα υπόλοιπα που ήδη έχουμε αλλά σε άλλο χώρο και σε ξεχωριστό κλουβι αυτό γίνεται για να μην μεταδώσει το νέο πουλάκι κάποια ασθένεια η και το αντίστροφο, για αυτό το κρατάμε για 40 μερεσ ξεχωριστά και το παρακολουθουμε
 
Back
Top