Αναπαραγωγή Πότε πρέπει να βάλω σε άλλο κλουβί τον μπαμπά ζέμπρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vickie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Vickie

PB New Member
Εγγραφή
8 Αυγ 2018
Μηνύματα
47
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σας!
Τα ζεμπρακια μου τα καταφέραν κ τα μωράκια μας Είναι σχεδόν 15ημερων
Τους έχω το ασβέστιο τους,το σουπιοκοκαλο, αυγοτροφη στέρεη κ σαν «τριμμένη»,τους βάζω το αυγό τους και τη κλασική τροφή τους! Όλα καλά !
Ποτέ πρέπει να βάλω σε άλλο κλουβι τον μπαμπά; Ή δεν μετακινώ τον μπαμπά ; Δεν ξέρω σγρα.. Από αυτά π πάνω κάτω έχω διαβάσει
Επίσης διαθέτω ένα έξτρα κλουβάκι,όποτε έχω που να τα βάλω ..
Κ μια τελευταία απορία.. Τα μωράκια ακόμη δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν Είναι αρσενικά ή θηλυκά,υπάρχει πρόβλημα που θα είναι μαζί; Γτ αργότερα θα πρέπει να είναι αγόρια με αγόρια κ κορίτσια με κορίτσια σωστά ;
 
Αν δεν μαλώνουν τότε δεν χρειάζεται να χωρίσεις τον πατέρα και πολύ περισσότερο τα μικρά, που είναι πολύ μικρά για οποιαδήποτε αλλαγή.
Δηλαδή για να τα βάλω σε άλλο κλουβάκι θα πρέπει να περιμένω να αρχίσουν να μαλώνουν.. Μάλιστα
 
τα μωράκια ακόμη δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν Είναι αρσενικά ή θηλυκά,υπάρχει πρόβλημα που θα είναι μαζί; Γτ αργότερα θα πρέπει να είναι αγόρια με αγόρια κ κορίτσια με κορίτσια σωστά ;
Στα μικρά θα μπορείς να ξεχωρίσεις το φύλο τους μετά την πρώτη πτερόρροια, στους 3 μήνες περίπου.
 
Στα μικρά θα μπορείς να ξεχωρίσεις το φύλο τους μετά την πρώτη πτερόρροια, στους 3 μήνες περίπου.
Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου:)
[automerge]1542625547[/automerge]
Τα μικρά θα τα χωρίσεις όταν θα τρώνε μόνα, μετα τον μήνα σίγουρα. Για τον πατέρα σου είπα ότι δεν χρειάζεται να τον βγάλεις εάν δεν μαλώνουν.
Ωραία έγινε, άρα τσεκάρω αυτο
Προς το παρόν όλα καλα
Έγινε,thank you !
 
Back
Top