Αναπαραγωγή Πότε πρέπει να βάλω το δακτυλίδι στα lovebirds;

Christos1964

PB New Member
Εγγραφή
5 Απρ 2016
Μηνύματα
223
Πόλη
Αθήνα
εχω μωρακια lovebirds. Ποτε πρεπει να τους βαλω το δακτυλιδι; (κλειστου τυπου).
μου ειπαν την πεμπτη μερα ζωης τους. το εβαλα αλλα μαλλον το βγαζει η μανα τους. Ολο το βρισκω πεταμενο εξω απο τη φωλια.
 
ολο το βρισκω πεταμενο εξω απο τη φωλια.
Το δακτυλίδι ή και όλο το πουλί;
Πόσων ημερών είνα τώρα πλέον; Η μάνα το βγάζει γιατί το θεωρεί βρωμιά. Έπρεπε να το καλύψεις με λευκοπλάστ στο χρώμα του δέρματος πριν το βάλεις. Πρόσεχε μην κολλήσει στο δέρμα τους όμως. Και πάντως αν η μάνα συνεχίζε την απόρριψη, θα πρέπει να παραιτηθείς από την προσπάθεια για να μην έχεις προβλήματα ασφάλειας των νεοσσών.
Να σου ζήσουν! Βάλε φωτογραφίες :)
 
Εννοειτε το δακτυλιδι 😀. τωρα ειναι ηδη 7 ημερων. μου βαζεις δυσκολα με το λευκοπλαστ και μαλιστα στο χρωμα του δερματος.
 
μου βαζεις δυσκολα με το λευκοπλαστ και μαλιστα στο χρωμα του δερματος.
Εμ το καταλαβαίνω, προσωπικά δεν θα έβαζα. Αν θέλεις για σένα να ξεχωρίζεις τις γέννες, βάζεις αργότερα πλαστικά σιλικόνης που είναι ελαστικά και περνάνε οποτεδήποτε όσο είναι μικρά.
Κράτα ημερολόγιο με τις γέννες αν σκοπεύεις να κάνεις και στο μέλλον αναπαραγωγή.
 
τη σιλικονη την κοβουν σε ενα δευτερολεπτο. Θελω να βαλω γιατι θελω να τα ξεχωριζω επειδη ειναι εντελως ιδια
 
Ναι σωστά. Βάλε αργότερα ανοιχτού τύπου τότε, μόλις κλαρώσουν και απογαλακτιστούν.
 
Ναι και πιστεύω ότι είναι καλύτερα έτσι όπως τα λέει η maria p.
 
Back
Top