Αναπαραγωγή Πότε χωρίζουμε τους νεοσσούς καναρινιών από τους γονείς;

iridagirl

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2008
Μηνύματα
9
Πόλη
Κορινθία
Ειμαι νεο μελος και πρωτη φορα εχω γεννα απο καναρινια. Θα ηθελα να με συμβουλευσετε σχετικα με το ποτε θα πρεπει να αποχωριζονται οι νεοσσοι τουσ γονεις τους.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 
Εχουν βγει τα 2. τωρα που μιλαμε ισως και το τριτο. ειναι η πρωτη γεννα τους με 4 αυγουλακια στο συνολο. Το ζευγαρι ειχε γνωριστει μολις μια ημερα, αλλα ειναι παρα πολυ συνεργασιμο και δεμενο. Ο ενασ φροντιζει πολυ τον αλλο και τα δυο μαζι φροντιζουν τα μικρα. (και τον μπαμπα τον αφηνω μεσα λοιπον;.)
 
Κατερίνα, καλώς ήρθες. Εύχομαι τα πουλάκια να μεγαλώσουν όλα, και να "βγούν στο κλαρί". 🙂

Συνήθως στις 25-30 μέρες αρχίζουν και τρώνε σπόρους μόνα τους. Τότε είναι και η κατάλληλη ώρα για ανεξαρτησία απο τους γονείς. Σε παρακαλώ, να αρχίσεις σιγα-σιγά, να διαβάζεις τις ενότητες του φορουμ που σε ενδιαφέρουν. Οι απαντήσεις γι' αυτό αλλά και για άλλα ερωτήματα, που θα σε απασχολήσουν, έχουν δωθεί πολλές φορές. Αν ψάξεις, θα βρείς σε πολλά σημεία και διάφορες απόψεις, αλλά και διαφωνίες. Ετσι θα έχεις μια πιο ολοκληρομένη άποψη και φυσικά για τα ερωτηματικά που δεν θα λυθούν, εδώ είμαστε!
 
Σε ευχαριστω πολυ Μακη για τις συμβουλες σου και την καθοδηγηση μου στο forum. Ειμαι ακομα στην εξερευνηση.
 
Back
Top