Γενικά Πώς μπορώ να ενταχθώ σε σύλλογο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billoss1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billoss1

PB Member
Εγγραφή
28 Φεβ 2016
Μηνύματα
616
Καλημερα σε ολη την παρεα... Θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ενταχθω σε καποιο συλλογο, με τι κριτηρια γινεται η επιλογη και τι χρειαζεται;
 
Εσύ επιλέγεις ποιος σύλλογος σε εκφράζει, ποιος είναι ποιο κοντά σου ή από ποιόν σύλλογο έχεις βοήθεια.
Επίσης κίνητρο μπορεί να είναι και το οικονομικό της αρχικής εγγραφής.
Λίγο πολύ όλοι οι σύλλογοι έχουν ειδικό καθεστώς για τα νέα μέλη.
Εσύ από Αθήνα έχεις πάρα πολλές επιλογές...
Εγώ από Βόλο, όπως και αρκετοί συντοπίτες μου έχουμε γραφτεί στο ΑΣΕΚ που είναι Αθήνα...
Έλα στην παρέα μας αν θέλεις...
Αν όχι... κάνε επιλογή από εδώ https://community.petbirds.gr/forums/bird-clubs/
Όπως και να χει... καλώς ήρθες στην πιο οργανωμένη εκτροφή...
 
Εγγραφη μπορω να κανω και ιντερνετικα η πρεπει να παρευρεθω εκει;
 
Καλημερα σε ολη την παρεα... Θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ενταχθω σε καποιο συλλογο, με τι κριτηρια γινεται η επιλογη και τι χρειαζεται;
εσύ θα επιλέξεις σύλλογο, απλά στα κριτήρια πρέπει να συμπεριλάβεις το είδος των πουλιών που έχεις ή σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς οι περισσσότεροι πχ είναι για καναρίνια εμφάνισης; ήχου όπως τιμπράντο; Παπαγάλους; κλπ μια επισκεψη στις ιστοσελίδες τους θα σου δώσει μια πρώτη εικόνα!
 
Εκτρεφω καναρινια χρωματος(κοκκινα μωσαικα),black red και φετος απεκτησα και ενα ζευγαρι κοβαλτιο κοκκινο μωσαικο...
 
.. Εγώ από τη δική μου οπτική γωνία, απλά θα πω τούτο:

.. Πριν ένα χρόνο ήμουν στον Χ σύλλογο. Η μόνη μεταξύ μας επικοινωνία ήταν όλη κι όλη 2 φορές..όλο το χρόνο μόνο 2 φορές! Η 1η στην εγγραφή μου..η 2η στην λήξη της ετήσιας συνδρομής μου, αν και πολλές φορές προσπάθησα να κινήσω από μόνος μου τα νήματα για.. Επικοινωνία, βοήθεια, συμμετοχή,υποστήριξη.

Τώρα εδώ και λίγους μήνες είμαι στον ΑΛΟΠ.
Από την 1η κιόλας μέρα επικοινώνησαν 4 μέλη του συλλόγου και μου ευχήθηκαν τα καλύτερα.Λαμβάνω συνεχώς ειδοποιήσεις για συναντήσεις των μελών στα γραφεία του συλλόγου για... Καλή παρέα, κουβέντα και ενημέρωση. Η επικοινωνία μεταξύ των μελών.. Δίκαιη, αληθινή, φιλόξενη και κατά πολύ χρήσιμη αν θέλει κάποιος να έχει συνέχεια το όνειρό του στο χόμπυ που επιλέξαμε.
Και.. Το ότι ο κος Γερολυμάτος με υποδέχτηκε στο σπίτι και τον χώρο του ήδη 2 φορές.. Κρατώντας τα αυτιά μας ανοιχτά και σε εγρήγορση σε ένα εκτροφείο υπόδειγμα, μεταφέροντας απλόχερα γνώσεις & εμπειρίες ετών σε όλους όσους ήμασταν εκεί και μου εμπιστεύθηκε και 2 πανέμορφα ζευγάρια για την καλύτερη δυνατή συνέχειά μου στο χώρο. Για μένα είναι αρκετά για να μείνει το πάθος αλλά και το μεράκι μου για τα καναρίνια ζωντανό και όμορφο!
Αυτά έψαχνα.. Αυτά βρήκα.. Αυτά λέω και εύχομαι να κάνεις την καλύτερη δυνατή επιλογή, αγαπητέ Βασίλη.
 
Back
Top