Φροντίδα Πώς να φροντίσω το καινούριο μου ringneck;

fersteine

PB New Member
Εγγραφή
20 Απρ 2020
Μηνύματα
4
Αυτός είναι ο παπαγάλος, θηλυκό για την ακρίβεια... Επειδή ειμαι τελείως άσχετος, πρέπει να του πάρω κάτι για το κλουβί, να μην βαριέται ισως;Κάτι ιδιαίτερο για την τροφή του;
 

Συνημμένα

  • received_2897870450289914.webp
    received_2897870450289914.webp
    45 KB · Προβολές: 32
Στο ύψος φαίνεται παρα πολύ μικρό.. Τέλος πάντων χρειάζεται πατηθρες, διαφορά παιχνίδια καθώς είναι παρα πολύ έξυπνα και βαριούνται εύκολα και από τροφή εκτός από την συσκευασμένη (έχει σπόρια, φυστίκια) πρέπει να τρώει αρκετά φρούτα και λαχανικά. Επίσης μήπως ξέρεις ηλικία; Το φύλλο από που προέκυψε;
 
Ηλικία δεν γνωρίζω... Ένας γνωστός μου το πούλαγε και το πήρα...Αυτός μου είπε ότι είναι θηλυκό...
 
Βάλε μας φώτο όλο το κλουβί του αν θέλεις. Χρειάζεται παιχνίδια να μασουλάει και μια τροφή κατάλληλη για το μέγεθός του. Σχετικά με την τροφή να επιλέξεις μια επωνυμη συσκευασμένη κι όχι χυμα σε διάφανα σακουλάκια.
 
Αυτός είναι ο παπαγάλος, θηλυκό για την ακρίβεια... Επειδή ειμαι τελείως άσχετος, πρέπει να του πάρω κάτι για το κλουβί, να μην βαριέται ισως;Κάτι ιδιαίτερο για την τροφή του;


Μπορεις να φτιαξεις απλα πραγματακια τελειως οικονομικα. Πχ με ξυλακια απο σουβλακια και σπαγγο απο βαμβακι μπορεις να κανεις κουνια η σκαλα. Ενω με ενα κορδονι και μερικα καπακια απο μπουκαλια να φτιαξεις ενα κρεμασταρι να δαγκωνει κλπ.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Στον πατο βλεπω φυλλα απο περιοδικο. Λογικα δεν τα φτανει για να τα δαγκωσει. Στον πρωτο μου παπαγαλο αγοραζα μια τοπικη εφημεριδα για υποστρωμα τον πρωτο μηνα. Μεχρι που καταλαβα ( και μου ειπαν και εδω) πως ενα ρολο κουζινας εχει τα ιδια χρηματα και κρατα 10πλασιες χρησεις ενω δεν εχει τοξικα χρωματα.
 
Back
Top