Γενικά Πώς ξέρουμε αν είμαστε αλλεργικοί στους παπαγάλους;

Papagalos19

PB New Member
Εγγραφή
27 Μαϊ 2009
Μηνύματα
45
Πόλη
Αθήνα
εχω καποιες ερωτησεις.. Πως μπορουμε να μαθουμε αν ειμαστε αλλεργικοί; και τι ακριβως ειναι αυτη η πουδρα;
 
Μερικα συμπτωματα εμφανιζονται μετα απο την επαφη με το πουλι(πχ φτερνισμα φαγουρα δυσπνοια κλπ.)

Αν δεν κανω λαθος υπαρχει ενα τεστ που μπορεις να κανεις για να δεις σε τι εχεις αλλεργια.Απευθυνσου εκει που κανεις γενικη αιματος και πιστευω θα ξερουν.

Οσο για την πουδρα ειναι μια "σκονη" που εχουν στα φτερα τους τα κοκατιλ (σε μικρο βαθμο) και τα κοκατου(σε μεγαλο βαθμο)
 
εχω καποιες ερωτησεις.. Πως μπορουμε να μαθουμε αν ειμαστε αλλεργικοί; και τι ακριβως ειναι αυτη η πουδρα;
Ένας τρόπος ακόμη είναι, να πλησιάσεις μερικές φορές το πουλί που σε ενδιαφέρει, σε petshop ή σε πάρκο που βρίσκονται στα κλουβιά τους, να δεις αν σου προκαλεί ενόχληση! (Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε πιό πάνω, συγγνώμη).
 
εχω καποιες ερωτησεις.. Πως μπορουμε να μαθουμε αν ειμαστε αλλεργικοί; και τι ακριβως ειναι αυτη η πουδρα;

Όπως είπε και ο Φώτης μπορείς να κάνεις ένα τεστ για αλλεργίες ή ακόμα και μια επίσκεψη, όπως αναφέρθηκε, σε πουλιά να σου δείξει αν έχεις. Αν για παράδειγμα είσαι αλεργικός στην γύρη, τότε βοηθάς την επιδείνωση της αλλεργείας με την σκόνη.
Για την πούδρα τώρα, μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ ποστ #17
https://community.petbirds.gr/threads/Ερωτήσεις-πριν-την-αγορά-cockatiel.12617/
 
Back
Top