Γενικά Πώς ξεχωρίζω το φύλο στα κοκατίλ;

Στρατος38

PB New Member
Εγγραφή
18 Απρ 2018
Μηνύματα
318
Πόλη
Σέρρες
Καλησπέρα σε όλους σας... Σήμερα απόκτησα ένα ζευγάρι κοκατιλ από ιδιώτη δικη του γέννα και θα ήθελα να ρωτησω ότι παρόλο που δεν έχει γίνει DNA υπάρχουν σημάδια ανάμεσα στα δύο..? Για να βγάλουμε και ονόματα!
 
Στα κοκατιλ, δε μπορείς να αναγνωρίσεις με σιγουριά το φύλο σε νεαρή ηλικία εκτός του DNA.

Το DNA έχει κόστος περίπου 15 ευρώ / πουλάκι οπότε αν σε ενδιαφέρει να μάθεις άμεσα το σωστό φύλο τους μπορείς να το κάνεις. (Να σημειώσω εδώ ότι μόνο το φύλο τους μπορείς να δεις με το DNA και όχι αν είναι αδέλφια)

Αυτό που σου είπε ο @giannis709 είναι το πλέον σημαντικό.

Αν είναι αδέλφια διαφορετικού φύλου δε θα πρέπει να τα αντιμετωπίζεις σα ζευγάρι και ούτε να τα ζευγαρώσεις φυσικά.
 
Για να λεμε την αλήθεια πιστεύω οτι το τεστ dna δεν ειναι και τοσο σωστο διοτι η ξαδέρφη μου είχε ενα κοκατιλ το βγάλανε αρσενικό απο το τεστ και μολις έφτασε 4 χρονων έκανε αυγο οποτε καταλαβαίνεις οτι είναι αξιόπιστο 98-99% στειλε φωτογραφίες και αν ειναι βοηθητική μετάλλαξη θα σου πουμε.
 
Χίλια συγνώμη γιατί καθυστέρηση απλα άλλαξα τον αρσενικό μου με άλλον για να σιγουρευτουμε ότι δεν υπάρχει θέμα αιμομιξίας και τωρα πλέον όλα καλά... Το ευχάριστο (πολύ μαλλον) είναι ότι το θυληκακι μου δέχθηκε το νέο συντροφο πολύ καλά και από χθες άρχισαν τα φιλάκια τα αλληλοταισματα.. Απλά δεν είχα άλλο κλουβάκι να κρατήσω καραντίνα
[automerge]1600768351[/automerge]
Ααααα βαφτηστικαν και με ονοματα ενταξει βοηθησε η κορουλα μου... Πλέον κοκος και ηβη
 
Προσπαθώ να βάλω φωτογραφίες και δεν μπορώ μου λέει συνέχεια το αρχείο είναι πολύ μεγάλο κάνω κάτι λάθος?
[automerge]1600776782[/automerge]
20200922_145225.webp20200922_145048.webp
[automerge]1600776928[/automerge]
Νομίζω τα κατάφερα... Τεσπα ιδού οι ομορφιές μου...
 

Συνημμένα

  • 20200922_144138.webp
    20200922_144138.webp
    51,9 KB · Προβολές: 10
Τελευταία επεξεργασία:
Νομίζω το σκουρόχρωμο είναι το αρσενικό και το άλλο με τα πιο ξεθοριασμενα πορτοκάλι μαγουλακια είναι το θυλικκ
 
Το σκουρο αρσενικο και το ανοιχτόχρωμο θυληκο αλλα δεν ειναι και σίγουρο.Κανε εναν γενικό καθαρισμό χωρις να θελω να σε προσβάλω αλλα η πατηθρες και η σκαλα ειναι πολυ βρώμικες βάλ'τες σε κατω νερο με ξυδι και τριψτες. Φιλικη συμβουλη παντα.😉
 
Back
Top