Ασθένειες Πώς σας φαίνονται οι κουτσουλιές της Σμαράγδας (ringneck);

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kristy74
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Kristy74

PB New Member
Εγγραφή
8 Σεπ 2018
Μηνύματα
271
Πόλη
Αθήνα
Δες βρε @anatolia και πες μου σε παρακαλώ.. Και όποιος άλλος φυσικά έχει τη καλοσύνη.. 😁
Πως σου φαίνονται; Το κορίτσι εντομεταξη έχει αρχίσει και τρώει αρκετό.. Οι κουτσουλιές είναι σημερινές.. Από το Σάββατο που αρχίσαμε το αντί στρες της δίνουμε μόνο τους σπόρους της.. Βλέπεις εσύ κάτι ανυσηχιητικο η διαφορετικό στις κουτσουλιές της Ανατολή;
Αυτή πρέπει να είναι η πρωινή..
rsz_img-2ce2196b179ed431301b5f6487adfa5b-v.webp
Και της υπόλοιπης ημέρας..🙂
rsz_img-f519d230b4bd47bfc59a9c6d15bb6725-v.webp
 
βλέπεις εσύ κάτι ανυσηχιητικο η διαφορετικό στις κουτσουλιές της Ανατολή;
Συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά τι σε ανησυχεί ακριβώς Χριστίνα και αναρωτιέσαι για τις κουτσουλιές;
 
Η συζήτηση για της κουτσουλιές είχε αρχίσει από το προηγούμενο θέμα Σταύρο.. Οταν είπα πως ακόμα είναι αρκετά φοβισμένη. Πως άρχισε η πτεροροια της αλλά κυρίως πως φαίνεται να τρώει ελάχιστα.. Είχα πει επίσης πως οι κουτσουλιές της μου φαινόντουσαν πολύ μικρές σε σύγκριση με του Αστέρη.. Αλλά όπως είπα και πιο πάνω ..όλα καλά μιας και έχει αρχίσει ήδη και τρώει περισσότερα. Έχει αρχίσει δηλαδή να τρώει και όταν βρισκόμαστε στο ίδιο δωμάτιο. Γιατί πριν λίγες μέρες μόνο στα κρυφά πήγαινε κ έτρωγε..όταν δεν τη βλέπαμε δηλαδή..
Απλά φοβόμουν μήπως και δεν τρέφεται αρκετά.
[automerge]1569355273[/automerge]
Όπως και να χει ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..η αλήθεια είναι ότι συχνά μπορεί να ανυσηχω χωρίς σοβαρό λόγο. Δεν έχω καμία τεράστια εμπειρία με τα πουλάκια και όταν κάτι δεν μου κάθεται καλα ρωτάω εσάς που ξέρετε κάποια πράγματα παραπάνω. 😊
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το ξεχνάω να υπολογίζω και το Σαλονικιωτικο ταπεραμέντο μέσα σε όλα η αλήθεια είναι..🙂
Προβλέπω να μας ψήνει το ψάρι στα χείλη η παμπόνηρη μουσίτσα με τα νάζια της.. Αλλά και πάλι χαλάλι της! 😊
 
Back
Top