Γενικά Ρόκο, ο παπαγάλος πάπια!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Lefterhs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Lefterhs

PB Member
Εγγραφή
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
563
Πόλη
Νέα Επιβάτες
Σήμερα, μετά το μπάνιο ο Ροκάκος πήρε πόζα και περίμενε... 😀
Και βέβαια ύστερα ήθελε και το ανάλογο στέγνωμα!
 

Συνημμένα

  • 004.webp
    004.webp
    50,5 KB · Προβολές: 118
  • 010.webp
    010.webp
    42,3 KB · Προβολές: 126
Πολυ πλακα εχει ο ατιμος! :D

Μου αρεσει που καθεται και τον τυλιγετε στην πετσετα για να σκουπιστει. :D:)
 
Φτου φτου σκορδα στο μωρο σου Μαρακι μου! Ειναι γλυκας! Τι να πω! Δεν εχω λογια γι'αυτο το μικρο παπακι! Να τον χαιρεστε παντα σε καθε στιγμη του φιλεναδα και να περνατε παντα καλα μαζι του!
 
εχει εξελιχθει εντελως σε... Ανθρωπακι μαρια!:D
τι αλλο θα δουμε;😛
... φτου του!:D(!)
 
Κι'εγώ πιστεύω ότι ο Ρόκο έχει εξελιχθεί σε ανθρωπάκι! Νοιώθει τη στοργή, την τρυφερότητα & την αφοσίωση της οικογένειάς του, απολαμβάνει τη φροντίδα, ανταποκρίνεται στην αγάπη! Προσαρμόζεται - εκπαιδεύεται, με την εξυπνάδα του! Εμένα με τρελαίνει το μπουρνουζάκι του! Να είσαστε πολύχρονοι Λευθέρη & Μαρία, να το χαίρεστε!
 
Το ζουζουνάκι μου... Τί γλυκό πουλάκι... Να το χαίρεστε βρε παιδιά... Να του δώσετε κι ένα σβουριχτό φιλάκι από μένα!
 
Εισαστε πολύ τυχεροί! 2 σε 1! Και παπί και παπαγαλάκι!

Ειναι τρισχαριτωμένο!
 
Σας ευχαριστούμε όλους για τα καλά σας λόγια! Και ναι, η αλήθεια είναι ότι σε ορισμένα πράγματα ο μικρούλης μας ξεφεύγει από την συμπεριφορά... Πουλιού! 🙂 Είναι απίστευτο το πόσο μυαλό έχει μέσα σ' αυτό το μικρό κεφαλάκι, μέχρι εκεί βέβαια που μπορούμε να καταλάβουμε, γιατί τελικά πιστεύω ότι δεν καταλαβαίνουμε απόλυτα τον τρόπο σκέψης αυτών των υπέροχων πλασμάτων...
 
για κατεβαστε παρακαλω και κανενα βιντεακι να παρουμε ιδεες.. Ναστε καλα
να τον χαιρεστε και να σας χαιρετε
 
... Και ναι, η αλήθεια είναι ότι σε ορισμένα πράγματα ο μικρούλης μας ξεφεύγει από την συμπεριφορά... Πουλιού! 🙂 Είναι απίστευτο το πόσο μυαλό έχει μέσα σ' αυτό το μικρό κεφαλάκι, μέχρι εκεί βέβαια που μπορούμε να καταλάβουμε, γιατί τελικά πιστεύω ότι δεν καταλαβαίνουμε απόλυτα τον τρόπο σκέψης αυτών των υπέροχων πλασμάτων...

Συμφωνω μαζι σας! Εδω κρυβεται ολη η αληθεια πιστευω, αναλογως με το πως αντιμετωπιζεις τα ζωα η' τα πουλια εχεις και τ'αναλογα αποτελεσματα. Ενα μεγαλο μπραβο για την αγαπη σας στον Ροκο παιδια! Να'ναι παντα καλα και να τον χαιρεστε!:D
 
:DΠαιδια να χαιροσαστε το μικρο σας ανθρωπακι-παπαγαλακι. Μου έχει κλέψει την καρδια! 😛
 
τι γλυκό που είναι! Εσυ το κάνεις μπάνιο ή μόνο του;
Βασιλεία τον κάνει μπάνιο η Μαρία μέσα σ' ένα μεγάλο pyrex με πολύ νερό. Αν θέλεις δες αυτό https://community.petbirds.gr/threads/ΡΟΚΟ-να-και-ο-διαβολάκος-μας.8347/ και θα καταλάβεις. 🙂
Και πάλι ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ σε όλους!
 
Βασιλεία τον κάνει μπάνιο η Μαρία μέσα σ' ένα μεγάλο pyrex με πολύ νερό.
θυκοφαντιεθ (!)λευτερη μου 😛
λοιπον μην τον ακουτε... 😀!
εχω δει με τα ματια μου το ροκο... Να ορμαει μεσα στο pyrex του κ να κανει μονος του...
οχι μονο μπανιο, αλλα κ "ποτισμα" ολων των περιχωρων [απ τη μανια του.]
παλι καλα που εμεινα,... στεγνη
 
εχω δει με τα ματια μου το ροκο... Να ορμαει μεσα στο pyrex του κ να κανει μονος του...
οχι μονο μπανιο, αλλα κ "ποτισμα" ολων των περιχωρων [απ τη μανια του.]


Εσυ εκει να το "καρφωσεις"το παιδι!



Τι αλλο να πω πια για το Ροκοπαιδο...
Ειναι τοσο γλυκο που το χω αγαπησει απο αποσταση...😎:D
 
Μην την πιστέψει κανείς! Κι εγώ και η Εύα στεγνώναμε τα ρούχα με πιστολάκι!Όταν ο Ρόκο κάνει μπάνιο, δεν γλυτώνει κανείς σε απόσταση 4 μέτρων!:D ΜΑΡΙΑ
 
Back
Top