Αναπαραγωγή Σήμερα βγήκε το πρώτο μας πουλάκι lovebird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης NADINE66
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

NADINE66

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιαν 2021
Μηνύματα
41
Πόλη
Μαρούσι
Καλησπέρα σας και πάλι !

Έχω 2 lovebirds ,Μετα από 1 αποτυχημένη γεννά με 6 νεκρά πουλακια μέσα σε αυγά προχωρήσαμε σε 2 γεννά και κάναμε 8 αυγά η χτες η σήμερα βγήκε το πρώτο μας πουλάκι και έχουμε κατά ενθουσιαστεί !

Αλλά δεν έχουμε ιδέα τι πρέπει να κάνουμε και τι πρέπει να προσέξουμε από δω και πέρα ! Οι γονείς πάντως έχουν βγει πολύ προστατευτικοί απέναντι του μέχρι στιγμής!

θα θέλαμε την βοήθεια σας

σας ευχαριστώ πολύ
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα, να τα χαίρεσαι όλα, με το καλό να εκκολαφθούν και τα υπόλοιπα.
Αλλά δεν έχουμε ιδέα τι πρέπει να κάνουμε και τι πρέπει να προσέξουμε από δω και πέρα !
Αν δίνεται βραστό αυγό να το δίνεται χωρίς το τσόφλι, φροντίστε να μην τα ενοχλείται πολύ και να έχουν αρκετή τροφή.
 
Καλησπέρα σας δεν δίνω αυγό δίνω αυγό τροφή είναι εντάξει αυτό...; Ποτέ μπορώ να αρχίζω κ εγώ ν τα ταΐζω για να τα εξοικειώσω χρειάζεται ν βάζω βιταμίνες στο νερό .? @ΙΩΑΝΝΗΣ@
 
Καλησπέρα σας δεν δίνω αυγό δίνω αυγό τροφή είναι εντάξει αυτό...;
Ναι.
Ποτέ μπορώ να αρχίζω κ εγώ ν τα ταΐζω για να τα εξοικειώσω
Προς το παρόν μην τα ενοχλείς καθόλου, άσε τους γονείς να κάνουν την δουλειά τους.
Θα σου απαντήσουν και άλλοι φίλοι που έχουν εμπειρία στην αναπαραγωγή, διάβασε και ένα άρθρο για να ενημερωθείς
χρειάζεται ν βάζω βιταμίνες στο νερό .?
Ποιες έχεις ?
 
Καλησπέρα σας και πάλι !

Έχω 2 lovebirds ,Μετα από 1 αποτυχημένη γεννά με 6 νεκρά πουλακια μέσα σε αυγά προχωρήσαμε σε 2 γεννά και κάναμε 8 αυγά η χτες η σήμερα βγήκε το πρώτο μας πουλάκι και έχουμε κατά ενθουσιαστεί !

Αλλά δεν έχουμε ιδέα τι πρέπει να κάνουμε και τι πρέπει να προσέξουμε από δω και πέρα ! Οι γονείς πάντως έχουν βγει πολύ προστατευτικοί απέναντι του μέχρι στιγμής!

θα θέλαμε την βοήθεια σας

σας ευχαριστώ πολύ
Καλησπερα σας! Μακάρι να βγουνε και τα 8 ! Συγχαρητήρια! Θέλω και εγώ να αποκτήσω! Αν θέλετε να δώσετε , ενδιαφέρομαι. Στείλτε μου μυνημα! Ευχαριστώ
 
@giannismitou καλησπέρα σας ,
σας ευχαριστώ πολύ για τις ευνές σας,
εννοείτε θα σας έχουμε υπόψη μας.
[automerge]1616063128[/automerge]
@giannisvlgευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες
[automerge]1616063147[/automerge]
@Nikoletta ευχαριστώ παρα πολυ !
[automerge]1616063244[/automerge]
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου δωσατε.
 
Back
Top