Αναπαραγωγή Σήμερα είχαμε το πρώτο νεογνό από τα καναρίνια μου

τι φωτογραφια να βαλω το νεογενητο

και αγορασα και σημερα ενα ακομα ζευγαρι καναρινια οχατες τοπαζιο πανεμορφα
 
Μπράβο. Να μας δείξεις και φωτο.
 
Ότι θέλεις. Θα μας άρεσε να τα δούμε.
 
ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ξερω να το χειριζουμε και σωστα και ζητω την κατανοηση σας γιαυτο τωρα για φωτο θα τις τραβηξω με το κινητο και θα τις ανεβασω αυριο και το νεογενητο και τα αλλα μου πουλακια
εχω 8 πουλια 4 καναρινια ενα γαρδενοκαναρο και 3 παραδεισενια και σημερα εχω και το πρωτο νεογεννητο εδω και δυο μηνες ασχολουμε με τα πουλακια και ειμαι εντελως ασχετος
 
σημερα το δευτερο νεογνο


t20160322_182136.jpg
 
Να σου ζήσουν τα μωρα σου και το νέο σου ζευγάρι με υγεια και ευημερία! Μην στεναχωριεσαι που είσαι άσχετος, σε λίγο καιρό αφού σε αναλαβουμε θα γίνεις και εσύ σχετικός και θα βοηθας τους νεότερους!
 
Να σου ζήσουν τα μωρα σου και το νέο σου ζευγάρι με υγεια και ευημερία! Μην στεναχωριεσαι που είσαι άσχετος, σε λίγο καιρό αφού σε αναλαβουμε θα γίνεις και εσύ σχετικός και θα βοηθας τους νεότερους!
σε ευχαριστω πολυ
 
Βγαλε απο το κλουβι το κουτι με το νημα. Πλεον ειναι αχρηστο και μπορει να προκαλεσει προβλημα αν παραμεινει μεσα.
οκ σε ευχαριστω

θα ηθελα να δωσω συχαρτηρια για την σελιδα σας εχει φανταστικα αρθα και εγω σαν αρχαριος προσπαθω να μαθω οσα περισοτερα μπορω τελικα ειναι επιστημη το να ανατρεφεις πουλια θελει αρκετες γνωσεις και πολυ μερακι παθος
 
Κακώς αγόρασες τώρα καινούργια πουλιά χωρίς καραντίνα λογικά αλλά τέλοσπάντων. Δεν ήξερες. Να σου ζήσουν τα καινούργια πουλάκια.
 
καλησπερα σας ο M.G μου εστειλε χθες ενα μηνυμα αλλα το ειδα σημερα οτι κακως αγορασα τωρα καινουργια πουλια χωρις καραντινα επειδη δεν καταλαβα τι χωρις καραντινα τι ενοει και γιατι εκανα κακος που τα αγορασα
 
Δημήτρη, όταν αγοράζουμε ένα πουλάκι, το κρατάμε σε διαφορετικό χώρο, δωμάτιο κλπ απο τα υπόλοιπα που ήδη έχουμε για 40 ημερες και παρακολουθούμε την κατάσταση της υγείας του, ώστε αν είναι ήδη άρρωστο να δείξει, αλλα να μην κολλήσουν τα αλλα μας πουλιά.
Επισης όταν ζευγαρωσουμε πουλιά, ξεκινάμε περίπου ένα δίμηνο πριν τη διατροφική προετοιμασία ώστε τα πουλιά όταν θα μπουν στο ιδιο κλουβι μαζί, να είναι πλήρη στα απαιτούμενα θρεπτικά συστατικά, για να τελεσφορήσει η γέννα επιτυχώς, χωρίς κίνδυνο για γονείς και απογόνους.
 
οκ σε ευχαριστω αλλα τα πουλακια φαινοταν και ειναι οκ το καταστημα που τα πηρα ειναι φιλος εχει τρελα με τα πουλια και τους παρεχει τα παντα και προσεξα τα κλουβια τους πεντακαθαρα με τις βιταμηνες τους τα παντα και το βλεπω τωρα και εγω πως ειναι πολυ ζωηρα κλπ και τους παρεχο τα παντα θερπτικα συστατικα βιταμινες κλπ και σημερα μου βγηκε και το τριτο πουλακι
 
  • Like
Αντιδράσεις: theodr
Back
Top